cinema.pl Artykuły

czwartek, 14 czerwiec 2018 12:00

WIECZOR Z MELEM GIBSONEM!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W sobotę 30 czerwca od godziny 20:00 TV Puls zaprasza na wyjątkowy wieczór z gwiazdą kina akcji, Melem Gibsonem. W programie: kino sensacyjne w najlepszym wydaniu, czyli „Dorwać Gringo” oraz kultowy australijski hit „Mad Max” i jego kontynuacja - „Mad Max 2”.Wieczór w TV Puls rozpocznie o godzinie 20:00 „Dorwać Gringo” – znakomite kino akcji łączące w sobie energię, poczucie humoru, spektakularne sceny pościgów i walk oraz aktorski popis Mela Gibsona.

Bohaterem filmu jest Kierowca (Mel Gibson), który od lat wiedzie życie kryminalisty. Pewnego dnia trafia do nietypowego meksykańskiego więzienia. Okazuje się ono niewielkim, odgrodzonym od reszty świata miasteczkiem. Toczy się tu zwyczajne życie, mieszka wiele kobiet i dzieci. Można tu spotkać gangsterów, dostępne są nielegalne rozrywki. Rządzi w nim meksykańska mafia, a policja zajmuje się tylko tym, żeby nikt stąd nie uciekł. Kierowca nie umie odnaleźć się w nowym miejscu, jednak niespodziewanie poznaje dziesięcioletniego chłopca (Kevin Hernandez), z którym się zaprzyjaźnia. Jego nowy znajomy wie, jak poradzić sobie w „miasteczku”, daje więc Kierowcy cenne wskazówki. W zamian mężczyzna gwarantuje mu ochronę. Jak potoczy się los tego nietypowego duetu?

W drugiej części wieczoru TV Puls zaprasza na film, dzięki któremu 23-letni wówczas Mel Gibson zdobył ogromną popularność i przepustkę do międzynarodowej sławy. To oczywiście „Mad Max”.
Akcja filmu osadzona jest w nieokreślonej przyszłości, w świecie wyniszczonym przez wojnę nuklearną. Max Rockatansky (Mel Gibson) jest prywatnie czułym mężem i kochającym ojcem. Poza domem jednak zmienia się w pozbawionego skrupułów brutalnego gliniarza, egzekwującego prawo w australijskim Mieście Słońca. Jednak Max coraz częściej zastanawia się nad porzuceniem zawodu. Wszystko zmienia się, gdy dochodzi do pościgu, w którym ginie jeden z członków bandy motocyklistów. Jego przyjaciele postanawiają go pomścić i zjawiają się w mieście, by odnaleźć Maxa. Rozpoczyna się wojna na śmierć i życie…
„Mad Max” – godzina 22:00

Kontynuacją australijskiego hitu jest „Mad Max 2”. Odległa przyszłość. Ludzie żyją w ufortyfikowanych osadach, ponieważ kraj terroryzują niebezpieczne gangi. Wszystko dlatego, że benzyna stała się cenniejsza niż złoto. Były policjant Max Rockatansky (Mel Gibson) przemierza kraj, aby odnaleźć paliwo. Poznaje mężczyznę, który wie, gdzie znajduje się jedna z ocalałych rafinerii. Miejsce to jest ciągle atakowane i okradane przez bandę dowodzoną przez niejakiego Humungusa (Kjell Nilsson). Max postanawia dołączyć do tych, którzy stają w obronie rafinerii i wypowiedzieć wojnę bandytom.
„Mad Max 2” – godzina 23:55

Czytany 89 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 czerwiec 2018 12:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama