cinema.pl Artykuły

czwartek, 05 lipiec 2018 15:05

6 lipca rusza 11. MFFA Animator, a już dziś Animator bez selekcji!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

11. MFFA ANIMATOR wystartuje już w najbliższy piątek! 6 lipca w Poznaniu rozpocznie się jedno z największych wydarzeń w świecie animacji, którego rangę potwierdza przywilej kwalifikowania do Oscarów®.6 lipca o godzinie 11:00 w siedzibie Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej 8 odbędzie się także konferencja prasowa zapowiadająca festiwal.

Już dzisiaj zapraszamy na pokazy Animatora bez selekcji! W trzy przedfestiwalowe wieczory widzowie będą mieli okazję obejrzeć filmy, które nie dostały się do puli 48 produkcji finałowych. Decyzją widzów jeden z nich otrzyma dziką kartę i szansę walki o Grand Prix. Pokazy odbędą się 3-5 lipca o godz. 21:00 w Klubie Festiwalowym.

Przypominamy, że tylko do 4 lipca zbieramy wnioski o akredytacje prasowe i medialne. W zakładce MEDIA znajdują się formularze akredytacji prasowych i zaktualizowany regulamin akredytacji.

Otwarcie festiwalu, Kino nocne

Tegoroczny festiwal zainauguruje projekt audiowizualny cenionego poznańskiego muzyka Zbigniewa Kozuba i jego zespołu Animatik. Pokaz filmów z muzyką na żywo odbędzie się 6 lipca o godzinie 21:30 w Klubie Festiwalowym. Tym, co wyróżnia projekt WHISPERS — poza muzyką na żywo i projekcją 8 filmów poznańskich animatorów — jest animowany mapping na żywo.

Od pierwszego dnia festiwalu rusza Kino Nocne, czyli animowane seriale dla dorosłych. Codziennie od 6 do 11 lipca o godz. 23:00 w Klubie Festiwalowym pokazywane będą najbardziej kultowe i najnowsze seryjne produkcje animowane dla dorosłych, takie jak Rick & Morty, Super Science Friends, czy serial HBO braci Duplass Animals: Zwierzęta.

Filmy z Annecy i Ottawy

Jak co roku w ramach festiwalu odbędą się pokazy najważniejszych filmów z największych międzynarodowych festiwali animacji: Annecy i Ottawy. Kuratorem pokazów z Annecy — najstarszego i największego wydarzenie poświęconego filmowi animowanemu na świecie — jest Yves Nougarède. Pokazy odbędą się 8 i 11 lipca o 20.00 w CK Zamek. Najlepsze z Ottawy 2017 to zbiór filmów krótkometrażowych docenionych przez jury i publiczność podczas 41. MFFA w Ottawie. Kuratorowany przez Chrisa Robinsona pokaz odbędzie się 8 lipca o godz. 18.00 w Kinie Muza na Masztalarskiej.
 Animator to nie tylko pokazy

Jak co roku, festiwalowym przeglądom i pokazom towarzyszą warsztaty, wykłady i spotkania. W programie znajdują się warsztaty z compositingu prowadzone przez Studio Platige Image, warsztaty wycinankowych teledysków z Robertem Turło, warsztaty animacji wycinankowej prowadzone przez znanego rumuńskiego twórcę Dana Panaitescu, warsztaty animacji 3D ze studiem SQM, wprowadzenie w tworzenie komiksu z Alecosen Papadatosem. Widzowie mają również szanse uczestniczyć w master classach przygotowanych przez gości Festiwalu.

Bilety ma 11. MFFA ANIMATOR można zakupić na stronie (KLIK). Informacje o cenach biletów i miejscach festiwalowych znajdą Państwo w zakładce FESTIWAL (KLIK). Do karnetów, w cenie 80 zł obowiązujących na cały festiwal, dodawane są torby i kolekcjonerskie piny (liczba pakietów ograniczona).

Animator, uhonorowany nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Wydarzenie Filmowe Roku, nie zwalnia tempa. W trakcie siedmiu festiwalowych dni pokażemy ponad 300 filmów z całego świata. W konkursie o Grand Prix ANIMATORA - Złotego Pegaza, rywalizować będzie 49 filmów z całego świata. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, odbędzie się pierwsza edycja Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL, ukazująca najnowsze dokonania rodzimych animatorów.

Czytany 70 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 lipiec 2018 15:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama