Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

czwartek, 12 lipiec 2018 11:38

Nowy miniserial HBO z Amy Adams w roli głównej na podstawie powieści Gillian Flynn

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Amy Adams w roli reporterki powracającej po latach do swojej rodzinnej miejscowości, aby zebrać materiały do artykułu o zaginięciu dwóch dziewczynek. Premiera nowego miniserialu HBO Ostre przedmioty (Sharp Objects), nakręconego na podstawie powieści Gillian Flynn o tym samym tytule, odbędzie się 9 lipca w HBO i HBO GO.


Ostre przedmioty (Sharp Objects) to ośmioodcinkowy miniserial HBO opowiadający historię dziennikarki Camille Preaker (Amy Adams), która zostaje wysłana do rodzinnego miasteczka Wind Gap, aby przygotować materiał o dwóch zaginionych dziewczynkach. Starając się rozwiązać zagadkę, wraca wspomnieniami do przeszłości i zdaje się identyfikować z młodymi ofiarami. Zadanie, które łączy ponownie Camille z jej apodyktyczną matką Adorą (Patricia Clarkson), ojczymem Alanem Crellinem (Henry Czerny) i przyrodnią siostrą Ammą (Eliza Scanlen), przywołuje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, w tym śmierć młodszej siostry Camille - Marian. Udręczona przeszłością i szukająca ucieczki w alkoholu, Camille łączy siły z detektywem Richardem Willisem (Chris Messina) i szefem policji Vickerym (Matt Craven) w poszukiwaniu tropów, które mogą rzucić światło na los dwóch zaginionych dziewcząt.

Serial wyreżyserował Jean-Marc Vallée (serial HBO Wielkie kłamstewka, Witaj w klubie), który jest także współautorem produkcji. W pracach nad scenariuszami odcinków brały udział zarówno Marti Noxon będąca showrunnerką tego serialu, jak i autorka powieści Gillian Flynn (Zaginiona dziewczyna).

W Ostrych przedmiotach występują: pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams (American Hustle, Mistrz) – jako Camille Preaker, Patricia Clarkson (serial HBO Sześć stóp pod ziemią, Party) – jako Adora, Chris Messina (serial HBO Newsroom, Operacja Argo) – jako detektyw Richard Willis, Matt Craven (Życie za życie, Deja Vu) – Vickery, Henry Czerny (serial Dynastia Tudorów) – jako Allan, Eliza Scanlen jako Amma, oraz Elizabeth Perkins (serial Trawka), Taylor John Smith, Sophia Lillis i Madison Davenport.

Producentami wykonawczymi są Jason Blum, Charles Layton i Jessica Rhoades, jak również Amy Adams, Gillian Flynn, Marti Noxon, Jean-Marc Vallée, Nathan Ross oraz Gregg Fienberg. Obraz jest koprodukcją Entertainment One (eOne) oraz Blumhouse Television.
Premiera pierwszego odcinka serialu HBO Ostre przedmioty odbędzie się w poniedziałek, 9 lipca w HBO i HBO GO o godz. 3.00 nad ranem, powtórka zaplanowana została w HBO tego samego dnia o godz. 20.10. Odcinek będzie dostępny od rana w HBO GO. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO.Opisy odcinków

Ostre przedmioty, odcinek 2
Premiera: poniedziałek, 16 lipca, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10, HBO, od rana w HBO GO
Podczas pogrzebu i stypy ostatniej ofiary w Wind Gap, Camille szuka dalszych wskazówek. Odbywa też nieprzyjemną rozmowę z matką, która nie rozumie, dlaczego córka wróciła do miasteczka. Richard w dość niekonwencjonalny sposób wyciąga wnioski na temat charakterystyki zabójcy. Camille odwiedza małego chłopca, który twierdzi, że był świadkiem porwania. Dziennikarka próbuje ustalić z Vickerym, szefem policji, dlaczego te zeznania zostały pominięte.

Ostre przedmioty, odcinek 3
Premiera: poniedziałek, 23 lipca, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10, HBO, od rana w HBO GO
Camille bardzo przeżywa ostatnie zabójstwo i sama stara się rozwiązać zagadkę morderstw w Wind Gap. Richard jest coraz bardziej niezadowolony z typowanych przez Vickeryego potencjalnych podejrzanych. Przekorna Amma pokazuje się Camille od nieznanej strony, a Adora krytykuje córkę, która coraz bardziej angażuje się w prywatne śledztwo i zadaje niewygodne pytania mieszkańcom pogrążonego w żałobie miasteczka.

Ostre przedmioty, odcinek 4
Premiera: poniedziałek, 30 lipca, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10, HBO, od rana w HBO GO
Camille zgadza się pokazać Richardowi kilka miejsc w Wind Gap, w których doszło do morderstw. Robi to, mimo że ich odwiedzenie otwiera stare rany.  Alan i Adora rozmawiają na temat szefa policji, który martwi się, że Crellinsowie organizują doroczny „Dzień  Calhounów” z udziałem miejscowej młodzieży. John zostaje zwolniony z farmy Preakerów i dzieli się z Camille pewnymi rewelacjami, które wzbudzają w reporterce duże wątpliwości.

Czytany 135 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 lipiec 2018 11:51

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież