cinema.pl Artykuły

środa, 05 wrzesień 2018 12:50

Lively kontra Kendrick

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Stephanie (Anna Kendrick) to przeciętna, mieszkająca na przedmieściach, pozytywnie nastawiona do życia matka. Jej życie obraca się wokół domu i przepisów, którymi chętnie dzieli się z innymi za pośrednictwem swojego vloga. Pewnego dnia trafia do labiryntu perfidnych kłamstw i od lat skrywanych tajemnic, które zmienią jej życie nie do poznania. A wszystko to za sprawą Emily (Blake Lively) – pięknej, pociągającej i wytwornej kobiety. Stephanie marzy by przez chwilę być taka jak ona… „Zwyczajna przysługa” od 19 października w kinach!Anna Kendrick jest wszechstronną aktorką nie boi się wybierania wymagających ról, wcielenie się w postać Stephanie było jednak dla niej ogromnym wyzwaniem. Aktorka musiała wspiąć się na wyżyny kreatywności, by oddać kotłujące się w swojej bohaterce emocje, które sprawiają, że z udomowionego kotka kobieta staje się w pewnym momencie dziką tygrysicą. „Wiedziałam, że będzie to film istniejący na granicy wielu gatunków, ale najbardziej interesowała mnie opowieść o różnych obliczach skomplikowanych, zagubionych w swych małżeństwach i ograniczonych społecznie światach kobiet, które tłumią swoją prawdziwą naturę”, wyznaje Kendrick.

Blake Lively znana jest z grania postaci pozytywnych, emanujących optymizmem i energią, tym razem pokaże swoje inne oblicze. Musiała stać się pewną siebie manipulatorką, która rozumie ludzką psychikę i różne sposoby na jej wypaczenie. Jednak pod tym wszystkim kryje się emocjonalna i życiowa niestabilność, która definiuje tę postać i jej poczynania. „Ta kobieta zakładała już tak wiele masek, żyła pod tyloma różnymi tożsamościami, że zapomniała, kim jest naprawdę”, opowiada o swojej postaci Lively.

 

ZWYCZAJNA PRZYSŁUGA (A Simple Favor)

PREMIERA: 19 PAŹDZIERNIKA 2018

Zwiastun:Reżyseria: Paul Feig („Agentka”, „Druhny”, „Gorący towar”)

Obsada:

•       Blake Lively („Wiek Adaline”, „Miasto złodziei”, „Śmietanka towarzyska”, „183 metry strachu”)

•       Anna Kendrick („Księgowy”, „W chmurach” – nominacja do OSCARA, „Pitch Perfect”, „Saga Zmierzch”)

Gatunek: komedia kryminalna

Produkcja: USA 2018

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Komedia kryminalna o perfekcyjnej pani domu z sielskiego przedmieścia, która próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia swej najlepszej przyjaciółki.

 

Najnowszy film twórcy takich komediowych przebojów jak „AGENTKA”, „DRUHNY”, „GHOSTBUSTERS. POGROMCY DUCHÓW”, „GORĄCY TOWAR”.

 

Stephanie jest uroczą, ale dość naiwną i niewinną młodą mamą, dla której szczytem występku i ryzykanctwa jest przejście przez ulicę na czerwonym świetle. Emily zaś to piękna, wyzwolona kobieta sukcesu, która trzyma życie za rogi. Panie poznają się w szkole swoich synów i natychmiast się zaprzyjaźniają. Przyjaciółki muszą się wspierać, więc Stephanie zgadza się pewnego dnia odebrać ze szkoły synka Emily. Byłaby to jedynie zwyczajna przysługa, gdyby nie fakt, że Emily nie pojawia się, by odebrać dziecko. I to przez kilka kolejnych dni. Dobroduszna Stephanie postanawia pomóc przystojnemu mężowi Emily w poszukiwaniach żony. Wkrótce okaże się jak mało wiedziała o swojej najlepszej przyjaciółce…

Czytany 76 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 wrzesień 2018 12:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama