cinema.pl Artykuły

środa, 05 wrzesień 2018 13:06

NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANY HORROR ROKU!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Najbardziej wyczekiwany horror roku! Światowa odbyła premiera przerażającej „Suspirii” w Konkursie Głównym 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji! Horror, który zachwycił samego Quentina Tarantino w polskich kinach od 2 listopadaProducenci niezapomnianych obrazów „Czarny łabędź”, „Zodiak” i „Wyspa tajemnic” prezentują remake kultowego arcydzieła Dario Argento, filmu uznawanego za kamień milowy współczesnego kina grozy. Nakręcone w 1977 roku „Odgłosy” zostały uznane za trzeci najlepszy horror w historii według brytyjskiego pisma Total Film oraz jeden z najlepszych filmów wszech czasów zdaniem magazynu Empire. Współczesną wersję produkcji wyreżyserował nominowany do Oscara i nagrody BAFTA – Luca Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”) na podstawie scenariusza Dave’a Kajganicha – twórcy głośnego serialu „Terror”. W obsadzie horroru, obok laureatki Oscara – Tildy Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”) oraz znanej z oryginalnych „Odgłosów” – Jessiki Harper, zobaczymy plejadę gwiazd młodego pokolenia: Dakotę Johnson („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), Chloe Grace Moretz („Kick-Ass”), Mię Goth („Lekarstwo na życie”) a także Małgorzatę Belę („Ono”) – prywatnie partnerkę reżysera Pawła Pawlikowskiego. „Suspiria” – horror, który zachwycił samego Quentina Tarantino w polskich kinach od 2 listopada.

Amerykańska tancerka Susie Bannon (Dakota Johnson), udaje do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii (Chloe Grace Moretz) jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc (Swinton), szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą (Mia Goth). Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.

Światowa premiera „Suspirii” odbyła się 1 września w ramach 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Nowe dzieło Luki Guadagnino, autora głośnych i docenionych obrazów „Tamte dni, tamte noce” i „Nienasyceni”, zostanie zaprezentowane w Konkursie Głównym i powalczy o Złotego Lwa, czyli najważniejszą nagrodę imprezy. W wydarzeniu nie zabraknie polskich akcentów. W jedną z ról w „Suspirii” wciela się polska aktorka i modelka, Małgorzata Bela, którą już jutro będzie można podziwiać na czerwonym dywanie obok pozostałych gwiazd filmu: Tildy Swinton, Dakoty Johnson, Chloe Grace Moretz, Mii Goth i Jessiki Harper. Natomiast w jury Festiwalu, na czele którego stanął ubiegłoroczny zwycięzca Guillermo del Toro, zasiądzie polska reżyserka – Małgorzata Szumowska. Powstały w 1932 roku Festiwal w Wenecji to najstarszy festiwal filmowy na świecie. Obok festiwalów w Cannes i Berlinie należy do najważniejszych międzynarodowych imprez tego typu.

Gatunek: horror

Produkcja: USA/Włochy, 2018

Reżyseria: Luca Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”, „Nienasyceni”, „Jestem miłością”)
Scenariusz: Dave Kajganich („Terror”, „Nienasyceni”, „Inwazja”)

Obsada: Tilda Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Michael Clayton”, „Doktor Strange”), Dakota Johnson („Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Ciemniejsza strona Greya”, „Nienasyceni”), Chloe Grace Moretz („Kick-Ass”, „Carrie”, „Umysł w ogniu”), Mia Goth („Lekarstwo na życie”, „Everest”, „Nimfomanka - Część II”), Małgorzata Bela („Karol – człowiek, który został papieżem, „Ono”, Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), Jessica Harper („Odgłosy” 1977, „Raport mniejszości”, „Wspomnienia z gwiezdnego pyłu”)

 

Czytany 97 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 wrzesień 2018 13:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama