cinema.pl Artykuły

czwartek, 11 październik 2018 11:24

POLISH LOVE!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dzisiaj o 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się 11. sezon Polish Cinema for Beginners. W programie zatytułowanej "Polish Love" odsłony znalazło się pięć najpiękniejszych polskich historii miłosnych. Otworzy ją "Człowiek z magicznym pudełkiem", a gościem specjalnym pokazu będzie związany z Wrocławiem reżyser filmu Bodo Kox. Bilety wciąż w sprzedaży!Do Warszawy przyszłości (jest rok 2030) przybywa dotknięty amnezją Adam (Piotr Polak). Chcąc zacząć życie od nowa, zatrudnia się w korporacji, gdzie poznaje nie tylko przedziwnego Bernarda (Sebastian Stankiewicz), ale i piękną Gorię (Olga Bołądź). Dziewczyna początkowo używa Adama tylko do krótkich wyładowań seksualnych, ale w zimnym futurystycznym świecie i ona zapragnie czegoś autentycznego. Tylko czy w zarządzanej przy pomocy strachu i technologii metropolii przyszłości ich uczucie może przetrwać? Film zwyciężył na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Trieście oraz zdobył nagrodę na festiwalu w Gdyni za muzykę Sandro di Stefano. Oprócz niej w filmie usłyszeć można też ikonę polskiego rocka – Korę.

Po seansie widzowie będą mieli okazję spotkać się z reżyserem "Człowieka z magicznym pudełkiem", Bodo Koxem. Zanim Kox zadebiutował w profesjonalnym kinie, był ikoną polskiego offu. "Dziewczyna z szafy" (2012) była jednym z najciekawszych filmowych debiutów ostatnich lat i jednym z trzech polskich filmów zakwalifikowanych do festiwalu w Karlowych Warach w 2013 roku."Człowiekiem z magicznym pudełkiem" twórca wypełnił w polskiej kinematografii lukę: konwencję science fiction, niemal nieobecną na polskim krajobrazie filmowym, połączył z fascynującą historią miłosną.

 

Pokaz otwarcia 11. sezonu Polish Cinema for Beginners odbędzie się 11 października o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety w cenie 17 złotych nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.

 

Do zobaczenia w kinie!

Czytany 213 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 październik 2018 11:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama