cinema.pl Artykuły

czwartek, 11 październik 2018 11:40

Pierwsze kroki w szkole z Villadsem - pokaz filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ciekawość i ekscytacja, ale też lęki i obawy towarzyszą każdemu dziecku, które po raz pierwszy ma przekroczyć mury szkoły. To stresujący moment nie tylko dla dzieci, ale także dla ich opiekunów. Co zrobić by ten nowy etap życia rozpocząć bezboleśnie? 13 października w Centrum Kultury w Piasecznieodbędzie się pokaz filmu „Villads” opowiadający historię chłopca, który ma się zmierzyć z nową sytuacją, jaką jest pierwszy dzień w szkole.Dla Villadsa kończy się okres beztroskiej zabawy, a zaczyna się czas zdobywania nowych umiejętności, poznawania nowych koleżanek i kolegów i przede wszystkim uczenia się reguł gry. Na tej nowej drodze życia niezwykle ważna jest wsparcie rodziców, to właśnie oni odpowiedzialni są za pomoc w adaptacji do nowego miejsca i kolegów, czy wzmacnianie w nim poczucia samodyscypliny.

Bohaterowie filmu mogą podpowiadać pewne rozwiązania problemów typowych dla tego etapu, inspirować do konkretnych wzmocnień, które mogą pomóc szkolnym pierwszakom w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków.

Projekcja filmu odbędzie się 13 października (sobota) o godzinie 11.00 w Centrum Kultury w Piasecznie, po niej warsztat o pierwszych krokach w szkole, a także o zasadach i jak z nich korzystać. Wstęp bezpłatny.

 

Villads

reż.  Frederik Meldal Nørgaard

Dania / 2015 / 81 min

Film dla widzów 6+

 

Kończą się wakacje i 6-letni Villads po raz pierwszy idzie do szkoły. To dla niego nowa sytuacja i nowe wyzwania, bo okazuje się, że szkoła i bycie coraz starszym narzucają mu nieznane wcześniej reguły obowiązujące wśród rówieśników, wobec nauczycieli, rodziców czy sąsiadów. Villads jest obdarzony bujną wyobraźnią, która sprawia mu od czasu do czasu kłopoty, a czasem nawet prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Rozpoczęcie nauki w szkole stanie się dla niego filmu etapem odkrywania równowagi pomiędzy przestrzeganiem zasad, jakie narzuca mu bycie w świecie, a zachowaniem wewnętrznej wolności i wierności sobie. Film może być dobrym wstępem do rozmowy o samodyscyplinie, dobrze pojmowanych prawach i obowiązkach szkolnych, wyzwaniach stojących przed szkolnymi debiutantami, a także o korzyściach ze zdobywania nowych umiejętności.

 

Dorośli i ich zasady! Nie zawsze da się je wszystkie zapamiętać, a co dopiero zrozumieć. I chociaż Villads bardzo się stara, nie zawsze udaje mu się ich przestrzegać. To przecież nie jego wina, że dookoła jest tyle rzeczy do zrobienia. I każda jest dużo bardziej intrygująca od siedzenia w szkolnej ławce. A to, dlaczego trzeba siedzieć, kiedy można robić coś ciekawszego, nie zostało wcale wyjaśnione. Czy pierwsza klasa może być w ogóle fajna? Czy szkoła da się lubić? Aby tak było, postarać się musi nie tylko Villads, ale i poważni dorośli.

Czytany 179 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 październik 2018 11:42

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama