cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 03 grudzień 2018 15:38

"Córka trenera" - zdobywa Nagrodę Publiczności na Cinergii!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Córka trenera”, drugi po „Kamperze” film Łukasza Grzegorzka zachwycił łódzką publiczność na zakończonym w sobotę, 1 grudnia, 23. Forum Kina Europejskiego Cinergia. Prawdziwy powiew lata, pełen miłosnych zachwytów, błyskotliwie zabawnych dialogów i ducha wolności oczarował widzów festiwalu.


Realizując „Córkę trenera” zależało nam na tym, by prawdziwie opowiedzieć o relacji ojciec-córka, a jednocześnie zrobić to w sposób atrakcyjny dla widza. Cieszymy się, że publiczność festiwalu Cinergia doceniła nasze starania. Na łódzki pokaz filmu przyszło dużo młodych ludzi, a dominującym komentarz był taki, że „Córka trenera” to film, który trzeba pokazać rodzicom. Natalia Grzegorzek- producentka 

„Córka trenera” pokazywana była w konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich. Do kin w całej Polsce film trafi 1 marca 2019 r.
Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.
Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

Organizatorem Cinergii jest Stowarzyszenie Łódź Filmowa przy wsparciu miasta Łódź i Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Czytany 181 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 grudzień 2018 15:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv