cinema.pl Artykuły

środa, 23 styczeń 2019 16:02

Jacek Braciak w mistrzowskiej formie zdobywa nagrody!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej publiczność nagrodziła Jacka Braciaka za najlepszą rolę męską w komediodramacie Łukasza Grzegorzka pt. „Córka trenera”. Aktor skomentował wygraną ze swoistym poczuciem dystansu i humoru: „Jestem wdzięczy państwu, żeście z miłosierdziem spojrzeli na ‘potwora’. Dziękuję serdecznie!”.Twórcy „Córki trenera” o Braciaku jako głównym bohaterze, myśleli od samego początku. Łukasz Grzegorzek – reżyser i współscenarzysta, nie miał wątpliwości, że tę rolę powinien zagrać właśnie Jacek Braciak!
Braciak wielokrotnie swoimi przejmującymi kreacjami pokazywał widzom szeroki wachlarz umiejętności. Wybitne role w takich filmach jak „Wołyń”, „Kler”, „Róża”, „Drogówka” czy „Edi” unaoczniają, że jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów, nie bojących się wyzwań.

W „Córce trenera” Jacek Braciak wciela się w postać Macieja Korneta, archetypicznego ojca nastoletniej Wiktorii i jednocześnie jej trenera tenisa. Skupiony na celu i konsekwentnie do niego dążący, skrupulatnie realizuje plan: ścisła dieta, wycieńczające treningi, sto procent koncentracji. W tych precyzyjnych zamierzeniach i ambicjach trochę się gubi, zapominając o tym co tak naprawdę jest najważniejsze.

Jest to pierwsza główna rola Jacka Braciaka. Zmienił się do niej diametralnie – wyrzeźbił sylwetkę oraz ostrzygł włosy na zapałkę (sylwetka została, włosy odrosły). Przez niemal rok przed wejściem na plan filmu „Córki trenera” aktor ćwiczył 5 razy w tygodniu ćwiczenia ogólnorozwojowe i tenis. Nagroda we Wrześni pokazuje, że wysiłek opłacił się, a widzowie uwielbiają jego bohatera.

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

CÓRKA TRENERA w kinach od 1 marca 2019 r.
Nie ma lepszej drogi, niż twoja własna


***
Reżyseria: Łukasz Grzegorzek
Występują: Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Agata Buzek, Piotr Żurawski, Bartłomiej Kowalski i inni

Scenariusz: Krzysztof Umiński, Łukasz Grzegorzek
Zdjęcia: Weronika Bilska
Scenografia: Natalia Giza
Kostiumy: Wiola Uliasz
Dźwięk: Błażej Kafarski
Montaż: Maria Zuba
Charakteryzacja: Anna Buttny
Producentka: Natalia Grzegorzek 
Produkcja: Koskino
Koproducenci: TVP S.A, Jacek Braciak, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Łukasz Grzegorzek
Współfinansowanie: PISF, Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków i budżetu Województwa Małopolskiego


Czytany 240 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 16:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama