cinema.pl Artykuły

czwartek, 28 listopad 2019 12:15

Aktorski popis Virginie Efiry, Sandry Hüller oraz Adèle Exarchopoulos we francukim komediodramacie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Aktorski popis czołowych francuskich aktorek Virginie Efiry i Adèle Exarchopoulos oraz rewelacyjnej Sandry Hüller to komediodramatyczna opowieść o tym, jak łatwo fascynacja może stać się obsesją. Film ma już polski plakat. 

 

W KINACH OD 21 LUTEGO 2020

 

Reżyserka Justine Triet w słodko-gorzkim tonie tworzy opowieść o powikłanych, niejednoznacznych relacjach międzyludzkich. Jest tu też miejsce na dyskusję na temat intymności, moralności czy refleksję nad filmowym medium.

Triet opowiadając o filmie, mówi, że jedną z jej inspiracji był głośny „Toni Erdmann”, którego gwiazda Sandra Hüller wciela się w "SYBILLI" w rolę… reżyserki.

Zmęczona pracą jako psychoterapeutka Sybilla postanawia wrócić do swojej pierwszej, jednocześnie największej pasji, jaką jest pisanie. Książka ma być nowym impulsem we wpadającym w monotonię dnia codziennego życiu kobiety.

Zanim jednak na dobre zabierze się za realizację swojego planu, w jej gabinecie niespodziewanie pojawia się nowa pacjentka. Jest nią piękna i nieco rozhisteryzowana Margot. Młoda aktorka, będąca u progu kariery, zwraca się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu ważnego życiowego dylematu. Początkowo sceptycznie nastawiona Sybilla odkrywa, że Margot staje się dla niej źródłem inspiracji.

Fascynację od obsesji dzieli tylko jeden krok, zwłaszcza że tytułowa bohaterka coraz bardziej angażuje się w burzliwe życie swojej pacjentki. Ożywają wspomnienia, prowadzące do nieuniknionej konfrontacji z przeszłością.

Czytany 325 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 listopad 2019 12:28

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama