cinema.pl Artykuły

czwartek, 18 czerwiec 2020 11:17

Czerwiec na National Geographic i National Geographic Wild

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na przekór wakacyjnym zwyczajom wypoczynku w tłocznych, letnich kurortach, w czerwcu National Geographic zaprasza widzów na podróż do miejsc opuszczonych, zapomnianych i przede wszystkim nieodkrytych! Plan wycieczki po „Porzuconych konstrukcjach” i innych owianych tajemnicą punktów na mapie dopełni podwodna wyprawa pod powierzchnię Pacyfiku z okazji Światowego Dnia Oceanów na National Geographic Wild.

 

W premierowym, 4. sezonie „Porzuconych konstrukcji” na National Geographic przyjrzymy się z bliska najsłynniejszym „wielkim niepowodzeniom urbanistów”- budowlom, a czasami całym miastom, które niemal z dnia na dzień opustoszały. Odwiedzimy m.in. pałac Mussoliniego na Rodos czy dobrze znane, a wciąż tak samo pobudzające wyobraźnię miasto Prypeć, ewakuowane po katastrofie w Czarnobylu w 1986 r. Zanurzymy się też w ciemnościach egipskich grobowców - w nowej serii „Tajemnicze mumie z Sakkary” poznamy wyniki wyjątkowego odkrycia! Badaczom udało się bowiem odnaleźć cały nienaruszony kompleks grobowców. Niezniszczone i nierozkradzione mumie to unikat, pozwalający na zbadanie wszystkich umieszczonych w grobowcu przedmiotów z epoki faraonów.

Tymczasem na National Geographic Wild czerwiec to miesiąc świętowania Światowego Dnia Oceanów. Z tej okazji zobaczymy m.in. dwuodcinkowy dokument „Skarby oceanu”, w którym oddalimy się od wybrzeży i zejdziemy głęboko pod powierzchnię Pacyfiku. Przemierzając podwodną otchłań odkryjemy niemal równoległy podwodny świat, który kryje wysokie góry, pokryte rafami atole i dymiące wulkany. Zobaczymy też wodne potwory, którym niedaleko do wyglądu prehistorycznych gadów.

PORZUCONE KONSTRUKCJE

ABANDONED ENGINEERING 4

Premiery w czwartki od 25 czerwca o godz. 21:00 na National Geographic

(10x60)

Ta zaskakująca seria ukazuje najbardziej fascynujące i jednocześnie owiane wieloletnią tajemnicą przykłady porzuconych miast, budynków mieszkalnych i innych konstrukcji inżynieryjnych. Jaka kryje się za nimi historia? Jak i dlaczego zostały zbudowane? Z kamerą odwiedzimy m.in. legendarne miasto Prypeć na Ukrainie, które opustoszało w wyniku katastrofy, do której doszło w pobliskiej elektrowni atomowej w Czarnobylu. Zobaczymy też tajemnicze silosy pozostałe po wojennych konstrukcjach obronnych w Oranienburgu w Niemczech. Odwiedzimy także słynny pałac Benito Mussoliniego na wyspie Rodos, który bezskutecznie od lat chce sprzedać rząd Grecji. Na niektóre z opuszczonych konstrukcji czeka plan adaptacji na potrzeby współczesnych czasów, inne prawdopodobnie na zawsze pozostaną budzącym grozę, niszczejącym pomnikiem przeszłości.

TAJEMNICZE MUMIE Z SAKKARY

KINGDOM OF THE MUMMIES

Premiery w niedziele od 21 czerwca o godz. 15:00 na National Geographic

(4x60)

W egipskiej Sakkarze, w cieniu najstarszych piramid na świecie, zespół archeologów pod kierownictwem doktora Ramadana Husseina dokonał wyjątkowego odkrycia. Znaleziono tu nienaruszony kompleks grobowy mumii, pochowanej w osobnej komorze 2600 lat temu. Pełne jedynych w swoim rodzaju skarbów wykopalisko może skrywać niezwykłe sekrety, przechowane w zamknięciu od czasów faraonów. To również szansa na wzbogacenie naszej wiedzy o procesach mumifikacji. Przy użyciu nowoczesnych technologii kryminalistycznych badacze chcą poznać sekrety pochowanego w ten sposób człowieka. Naukowcy zamierzają otworzyć wszystkie sarkofagi, by zbadać każdy znajdujący się w nich przedmiot. Ekipa musi jednak wcześniej usunąć niestabilne skały i kilkutonową pokrywę trumienną, ale ciężka praca w trudnych warunkach daje niezwykłe efekty.

MYŚLIWI Z MORSKICH GŁĘBIN

DEEP SEA KILLERS: INTO THE DARK

Premiera w niedzielę 21 czerwca o godz. 14:00 na National Geographic Wild

(1X45)

Istnieje wiele sposobów polowania w oceanie. Nawet kraby, meduzy i rozgwiazdy, choć są małe, potrafią zastosować imponującą technikę łowiecką. W mrocznych głębinach oceanów czyhające na swoje ofiary drapieżniki muszą jednak wykazać się niebywałym sprytem. Otaczające ze wszystkich stron ciemności mogą być sprzymierzeńcem zarówno ofiary, jak i napastnika.

POTWORY Z GŁĘBIN

MONSTERS OF THE DEEP

Premiera w niedzielę 21 czerwca o godz. 15:00 na National Geographic Wild

(1X45)

Przyjrzymy się bliżej stworzeniom ukrywającym się w głębinach mórz i oceanów od setek milionów lat. Swoją budową nie przypominają żadnych innych zwierząt. Głowonogi, które są bohaterami programu, mają bowiem niebieską krew, kilka serc, zdecentralizowany układ nerwowy oraz wiele kończyn. Na dodatek są bezzębne, nie mają kości ani pazurów. Posiadają za to niezwykłą zdolność - potrafią znikać, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

POLOWANIE NA WODNE POTWORY: REKINY

MONSTER FISH: EXTREME

Premiera w niedzielę 28 czerwca o godz. 14:00 na National Geographic Wild

(1X45)

Ekolog wodny, Zeb Hogan, podejmuje się najambitniejszego wyzwania w swojej karierze. Wkracza do królestwa najgroźniejszych podwodnych potworów - rekinów. W trakcie swojej podróży przeżyje spotkanie pierwszego stopnia z budzącym grozę żarłaczem tępogłowym, dziwacznym głowomłotem oraz imponującym olbrzymem - rekinem wielorybim, który potrafi dorastać do 10 m długości! Ta ekstremalna przygoda stanie się okazją do obalenia wielu mitów, jakie narosły wokół tych fascynujących zwierząt.

POZOSTAŁE PREMIERY CZERWCA:

CUDA AFRYKI

AFRICA’S HIDDEN WONDER

Premiery w niedziele od 21 czerwca o godz. 17:00 na National Geographic Wild

(3X45)          

Afryka to kontynent pełen skrajności - od spowitej mgłami i porośniętej bujnymi lasami deszczowymi Rwandy, po spalone słońcem pustynie i wysokie, niedostępne szczyty górskie Etiopii. Te niesamowite krajobrazy kryją skarby dzikiej przyrody, których nie ma nigdzie indziej na Ziemi. Stanowią też dom dla wielu gatunków zwierząt, takich jak małpy, krokodyle, hipopotamy, lwy i nosorożce. Wielobarwność natury w Afryce zachwyca i inspiruje, ale stanowi też wyzwanie dla rozwijającego się tu życia. W programie „Cuda Afryki” przekonamy się na własne oczy, jak natura zmienia się w zależności od panujących warunków i jak przystosowują się do nich dzikie zwierzęta.

Czytany 217 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 czerwiec 2020 11:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama