cinema.pl Artykuły

sobota, 20 czerwiec 2020 13:58

Film "Wiarołom" Złotorowicza w Works in Progress w Karlowych Warach!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Debiut Piotra Złotorowicza „Wiarołom”, który powstaje w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka, dostał się do programu Eastern Promises Industry Days na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Film zostanie zaprezentowany w ramach Works in Progress. Sekcja Works in Progress prezentuje filmy z Europy Środkowo-Wschodniej, z Bałkanów, z krajów byłego ZSRR, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. W sekcji prezentowanych jest osiem projektów, a "Wiarołom" jest jedynym reprezentantem Polski Prezentacje Eastern Promises Industry Days odbędą się w dniach 6-8 lipca 2020 roku online.

 

- Sekcja Eastern Promises, w ramach której prezentowane są projekty filmów na różnych etapach realizacji, ma ogromne znaczenie dla twórców oraz producentów. Pozwala znaleźć koproducentów, wsparcie na etapie postprodukcji, a także rozpocząć działania promocyjne, w tym zarekomendować film międzynarodowym agentom sprzedaży i zainteresować nim programerów największych festiwali. Już teraz mogę zdradzić, że zainteresowanie nową produkcją Studia Munka jest duże – mówi Michał Hudzikowski ze Studia Munka SFP.

Bohaterką filmu Zlotorowicza jest Ania, która po latach nieobecności przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby spędzić z mamą – Marą ostatnie miesiące jej życia. Dziewczyna odnajduje w wiosce Alka, z którym przeżyła swoją pierwszą młodzieńczą miłość. Spotkanie tych dwojga uruchomi serię nieoczekiwanych wydarzeń, a dla Mary będzie jednym z najtrudniejszych wyzwań w jej życiu.

W filmie Piotra Złotorowicza zagrali wybitni polscy aktorzy: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman, Mirosław Zbrojewicz. Partneruje im dwójka młodych, niezwykle utalentowanych aktorów: debiutantka Julia Szczepańska i Mateusz Więcławek, którego poznaliśmy już w filmach „Kler”, „Obietnica”, „Cicha Noc”.

- „Wiarołom” to wizualny poemat, w którym sceny, które już widzieliśmy, powracają, widziane z perspektywy kolejnych postaci. Poruszając się przez świat wspomnień głównych bohaterów, chcę opowiedzieć o niedoskonałości ludzkiej pamięci, o moralnym koszcie prawdy i zastanowić się, czy zawsze warto go ponosić – mówi Piotr Złotorowicz.

Autorem zdjęć jest Nicolas Villegas. Producentami filmu są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka (Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński), Canal+ . „Wiarołom” otrzymał wsparcie od Pomerania Film – Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego. Film powstaje w ramach programu „60 Minut” – jest to trzecia „sześćdziesiątka” Studia Munka SFP - po filmach „Supernova” Bartosza Kruhlika i „Eastern” Piotra Adamskiego. Program „60 Minut” został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami produkcji są Coloroffon i Panavision.

Produkcja filmu „Wiarołom” zakończy się w czwartym kwartale 2020 roku.

Czytany 322 razy Ostatnio zmieniany sobota, 20 czerwiec 2020 14:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama