cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 10 sierpień 2020 12:54

„Solan i Ludwik – Misja Księżyc” w kinach już od piątku!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Solan – energiczna sroka i nieśmiały jeż Ludwik postanawiają spełnić swoje marzenie o locie na Księżyc. Wyścig o wpływy w kosmosie okaże się wielką przygodą, ale też okazją do nauki. Dowiemy się czym jest stratosfera, światło gwiazd oraz... kosmiczne śmieci. A to wszystko w dopracowanej w każdym szczególe animacji w reżyserii Rasmusa A. Sivertsena, jednego z najbardziej uznanych twórców gatunku z Norwegii. Film w kinach od 14 sierpnia!

 

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma się stać rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, chociaż nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów. 

Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i staną się słynnymi astronautami? Czy jako pierwsi postawią na Księżycu swoje łapy, a potem wrócą cali i zdrowi? Ich podróż będzie pełna niespodzianek! „Misja Księżyc” to kolejne spotkanie z ulubionymi bohaterami ze świata Flåklypa, które na pewno nie zawiedzie fanów tej pomysłowej dwójki. „Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem” widzowie Kina Dzieci oglądali jesienią 2016 r.

Animacja otrzymała nagrodę jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych dla najlepszego filmu podczas 6. MFF Kino Dzieci, w uzasadnieniu jury czytamy: 

Niezwykła historia znanych już nam bohaterów, pokazująca w przystępny i niepozbawiony humoru sposób, że nie wszystko co już zaplanowaliśmy udaje się zrealizować. Warto być wytrwałym do końca. Jest to zarazem bardzo ciekawa, niepowtarzalna animacja poklatkowa.

Warto zaznaczyć również polskie wątki w animacji. Scenografię do filmu przygotowało polskie studio animacji WJTeam/Likaon, a za konserwację lalek, kostiumy, formowanie i odlewanie odpowiedzialna była Liliana Swirska, pracująca w Norwegii artystka polskiego pochodzenia. 

 

Film w kinach od 14 sierpnia 2020 r. 

  

„Solan i Ludwik - Misja Księżyc” 

tytuł oryginalny: Månelyst i Flåklypa

reżyseria: Rasmus A. Sivertsen 

kraj i rok produkcji: Norwegia 2018

kategoria wiekowa: 6+

wersja językowa: dubbing

scenariusz: Karsten Fullu

animacja: Qvisten Animation

montaż: Rasmus A. Silvertsen, Zaklina Stojcevska

muzyka: Martin Roller, Lars Brenli

produkcja: Maipo Film

producent: Cornelia Boysen, Synnøve Hørsdal

film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Więcej na: www.kinodzieci.pl

Czytany 177 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 sierpień 2020 12:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama