cinema.pl Artykuły

piątek, 12 wrzesień 2014 13:15

Informacja dla aktorów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Aktorzy Polscy” to wirtualna baza castingowa, która umożliwia twórcom filmowym dobór obsady aktorskiej z wykorzystaniem nowych technologii. Serwis jest prowadzony przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Jego oficjalna premiera odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Już teraz filmowcy mogą rejestrować w bazie swoje profile. Korzystanie z serwisu „Aktorzy Polscy” jest bezpłatne!

 

mat.pras.Uroczysta inauguracja Wirtualnej Bazy Castingowej „Aktorzy Polscy” odbędzie się18 września 2014, o godz. 12.00, w sali Turkusowej Hotelu Orbis Gdynia (Gdynia, ul. Armii Krajowej 22). Wstęp wyłącznie z zaproszeniami, które przekazane zostaną do skrytek akredytacyjnych. Dodatkowo codziennie podczas trwania Festiwalu Filmowego w Gdyni w Teatrze Muzycznym działać będzie stoisko „Aktorów Polskich”, w którym będzie można zapoznać się ze szczegółami działania bazy oraz przeprowadzić szybką rejestrację.

- Jako reżyser wiem dobrze, że dobór odpowiednich aktorów jest kluczem do sukcesu filmu. Dotychczas nie istniało w Polsce skuteczne narzędzie multimedialne, które skupiałoby aktorów z całego kraju, w różnym wieku, zarówno początkujących, jak i tych, którzy posiadają doświadczenie zawodowe. Baza „Aktorzy Polscy” jest właśnie takim instrumentem. Idealnie odpowiada na potrzeby współczesnych filmowców, a przy tym znosi bariery między agencjami aktorskimi, nie ingerując w ich interesy – mówi Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski, twórca idei serwisu „Aktorzy Polscy”.

Wirtualna Baza Castingowa „Aktorzy Polscy” adresowana jest do profesjonalistów filmowych, w tym: reżyserów, reżyserów castingu, producentów, a także do wszystkich aktorów zawodowych, studentów wydziałów aktorskich oraz aktorów niezawodowych, którzy posiadają w swoim dorobku znaczącą filmografię. Serwis daje możliwość wyszukiwania aktorów według ściśle określonych kryteriów, takich jak płeć, wiek, wzrost, kolor włosów, kolor oczu, posiadane umiejętności i uprawnienia oraz doświadczenie aktorskie czy wykształcenie itd. Wirtualna Baza Castingowa „Aktorzy Polscy” pośredniczy w kontakcie pomiędzy agencjami aktorskimi i aktorami a twórcami filmowymi, nie pobierając prowizji od ról otrzymanych przez aktora za jej pośrednictwem.

Baza Castingowa „Aktorzy Polscy” rozwija się dynamicznie dzięki współpracy z najważniejszymi instytucjami zrzeszającymi i promującymi aktorów - ZASP, agencjami aktorskimi, państwowymi oraz prywatnymi szkołami aktorskimi, regionalnymi funduszami filmowymi oraz teatrami w całej Polsce. Kompleksowa działalność serwisu możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

Wirtualna Baza Castingowa „Aktorzy Polscy” realizuje cele statutowe Stowarzyszenia Filmowców Polskich, w związku z czym korzystanie z niej dla wszystkich użytkowników jest całkowicie bezpłatne.

 

www.aktorzypolscy.pl

www.facebook.com/BazaCastingowaAktorzyPolscy

Czytany 1023 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 czerwiec 2017 00:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama