cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 16 wrzesień 2013 16:53

Kręcą,bo lubią

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pierwszy dzwonek już dawno za nami. Matematyka znowu króluje w polskich szkołach. Dla niektórych jest ulubionym przedmiotem, dla innych w dalszym ciągu największą zmorą. O tym, że matmę da się lubić przekonują uczestnicy konkursu „Matma mnie kręci”. 

 

Matematyka przez wiele lat była traktowana, jako trudny i niepotrzebny przedmiot. Kolejne pokolenia uczniów uważały, że obliczenia są nudne, a nauka jest przykrym obowiązkiem. O zmianę takiego postrzegania królowej nauk starają się uczestnicy i organizatorzy ogólnopolskiego konkursu „Matma mnie kręci”. Chcą oni obalić stereotypy i pokazać, że matematyka może być fascynującą dziedziną, obecną w każdym aspekcie naszego życia.

Czekamy na ciekawe, kreatywne prace, w których główną ideą jest szeroko rozumiana promocja matematyki. W ostatniej edycji uczestnicy podnieśli poprzeczkę wysoko, a poziom techniczny prac był godny podziwu. Jednak to nie oprawa graficzna i dźwiękowa są najważniejsze – liczy się przede wszystkim pomysłowość i zaangażowanie w projekt. W „Matma mnie kręci” każdy ma szansę na wygraną, niezależnie od wieku i umiejętności związanych z obsługą sprzętu do tworzenia filmów – mówi Piotr Tomczak, z firmy Casio.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego (max. 3 minuty) filmu promującego matematykę. Do 3 listopada można zarejestrować się na stronie kalkulatory.pl i przesłać stworzony przez siebie film. W drugim etapie ruszy głosowanie internetowe, które potrwa do 1 grudnia. Ostateczną decyzję podejmie jury, w którego skład wejdą matematycy, poloniści, filmowcy, a także zwycięzcy poprzednich edycji.

Spośród finałowych prac jury wybierze najlepszą produkcję, której twórca otrzyma 10 000 złotych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą mogli zdobyć również: cyfrowy aparat fotograficzny Casio, kalkulatory graficzne Casio ClassPad 330, Casio FX-CG20, Casio FX-9860GII, a także projektor multimedialny.

 

Wszystkie dotychczas przesłane prace można znaleźć pod adresem:

www.youtube.com/Kalkulatory 

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.kalkulatory.pl

Czytany 1375 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 czerwiec 2017 00:28

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama