cinema.pl Festiwale

środa, 23 maj 2018 14:18

Krakowski Festiwal Filmowy dla najmłodszych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od kilku lat stałym elementem programu Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest sekcja dedykowana najmłodszym kinomanom - Kids&Youth.Kino dla młodych. W tym roku nie zabraknie fascynujących filmów fabularnych i animacji, a także dokumentów, które starszym dzieciom przybliżą problemy ich rówieśników z innych krajów. Wszystkie festiwalowe pokazy dla dzieci i młodzieży w ramach sekcji są bezpłatne.Sekcja dla młodych miłośników kina. Wśród tegorocznych propozycji znajdzie się film “Lotta z krainy wynalazców” o małej dziewczynce i jej niezwykłych przygodach. W wakacyjny nastrój wprowadzą Mike i Rudy, bohaterowie filmu “Moje wakacje z Rudym”. O żabach dużo będzie się można dowiedzieć z filmu “Pan Żaba”. Filmy dokumentalne dla młodzieży, zostaną zaprezentowane dzięki współpracy z festiwalem Kino w Trampkach.

Krakowski Festiwal Filmowy to najstarsza polska impreza filmowa, która od 1961 roku popularyzuje artystyczne kino krótkometrażowe i dokumentalne w Polsce. W programie festiwalu, oprócz najnowszych filmów z całego świata prezentowanych w sekcjach konkursowych i specjalnych, znajduje się również pasmo przeznaczone dla młodego widza.

Sekcja KIDS&YOUTH FEST. KINO DLA MŁODYCH skierowana jest do młodej publiczności w wieku 3 – 15 lat.

Program Kids&Youth. Kino dla młodych:

PONIEDZIAŁEK 28.05 KINO MIKRO godz. 09:00
“Lotta z krainy wynalazców”, reż. Heiki Ernits, Janno Põldma, (EST,LV) | 81’ | Animacja | dla widzów w wieku 6+

Daleko, daleko, za ogromnym morzem leży maleńka bajkowa Kraina Wynalazków. Jej mieszkańcy zajmują się wymyślaniem najróżniejszych i najdziwniejszych gadżetów, ułatwiających codzienne życie. Tuż przed corocznym konkursem na najlepszy wynalazek w powietrzu można wyczuć ducha rywalizacji o pierwszą nagrodę. To wyjątkowe wydarzenie jest dla małej Lotty okazją do nowych przygód i zabaw.

WTOREK 29.05 KINO MIKRO godz. 09:00
“Mały burmistrz”, reż. Susan Koenen, (NL) | 15’ | Dokument | dla widzów od 10+
“Walka z wiatrem”, reż. Denise Janzee (NL) I15’ I Dokument I dla widzów od 10+
“Mały ogień”, reż. Nicky Maas (NL) I 15’ I Dokument I dla widzów od 10+

“Mały burmistrz” to Yassine, Holender pochodzenia marokańskiego, który zostaje wybrany burmistrzem mimo, że ma tylko 11 lat. Bohaterką filmu “Walka z wiatrem” jest dwunastoletnia dziewczynka, Amber, która nie ma włosów. Co roku wybiera nową perukę i za każdym razem może zdecydować, kim chce być. 11-letni Noëll “Mały Ogień” Schulte ma autyzm i jest mu ciężko porozumieć się z ludźmi. Pewnego dnia wyrusza w pełną przygód wyprawę na motocyklu.

Film dokumentalny stanowi dużą część festiwalowego programu. W tym roku we współpracy z warszawskim festiwalem Kino w Trampkach zaprezentowany zostanie zestaw krótkich filmów dokumentalnych dla młodych widzów. Przybliżą one dzieciom problemy ich rówieśników z innych krajów i zachęcą do dyskusji podczas lekcji.

ŚRODA 30.05 MAŁOPOLSKI OGRÓD SZTUKI  godz. 09:00
“Moje wakacje z Rudym”, reż. Kriv Stenders, (Au) | 88’ | Animacja | dla widzów w wieku 12+

Pełna humoru i przygód, wakacyjna opowieść o wielkiej przyjaźni między jedenastoletnim chłopcem, a niezwykłym czerwonym psem, której akcja dzieje się w pięknych plenerach krainy kangurów – Australii. Kiedy jedenastoletni Mick zostaje wysłany na farmę dziadka w odległym regionie Pilbara w Zachodniej Australii, spodziewa się, że na miejscu czeka go wyłącznie nuda i ciężka praca. Wszystko zmienia się, gdy w życiu chłopca pojawia się Rudy – jedyny w swoim rodzaju czerwony pies.

PIĄTEK 01.06 MAŁOPOLSKI OGRÓD SZTUKI  godz. 09:00
“Żubr Pompik”, reż. Wiesław Zięba, (POL) | 40’ | Animacja | dla widzów w wieku 3+

Gdzieś w wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami czy żubrzego berka, ma za to inne zainteresowania... Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć, wszystkiego dotknąć i o wszystkim sam się przekonać.

SOBOTA 02.06 KINO MIKRO godz. 10:00
“Pan Żaba”, reż. Anna van der Heide, (NL) | 85’ | Fabuła | dla widzów w wieku 6+

Sita przygotowała się bardzo starannie do swojej prezentacji o żabach, dlatego jest bardzo zdziwiona, gdy Pan Frans – jej sympatyczny nauczyciel – nie chce jej wysłuchać do końca. Podejrzliwa dziewczynka zaczyna go śledzić i wkrótce odkrywa, że czasami zamienia się on w żabę! Świat nie zawsze jest bezpieczny dla zwierząt, dlatego Sita i jej przyjaciele będą musieli chronić Pana Fransa.

BEZPŁATNE BILETY na wszystkie projekcje w ramach sekcji Kids&Youth. Kino dla młodych.

Rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

58.Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 27 maja - 3 czerwca 2018 r. 

Czytany 264 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 maj 2018 14:22

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama