cinema.pl Festiwale

czwartek, 24 maj 2018 11:39

Filmy piłkarskie w Kinotece

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

“Cieszymy się, iż rozwijamy ten wyjątkowy projekt na pograniczu futbolu i filmu i możemy was zaprosić na kolejne wielogodzinne oglądanie najlepszych filmów piłkarskich” - mówi Zbigniew Boniek. W dniach 25 - 27 maja w warszawskiej Kinotece odbędzie się 2. Festiwal Filmów Piłkarskich .


Tegoroczną edycję otworzą dwa filmy, na które zwrócili uwagę, a przede wszystkim docenili krytycy filmowi z różnych stron globu. „Kaiser”, autorstwa brytyjskiego reżysera Louisa Mylesa, to produkcja, która miała swoją premierę w kwietniu tego roku podczas nowojorskiego festiwalu Tribeca i która opowiada historię, jaka w dzisiejszych czasach, w epoce Google’a, nie miałaby już prawa się wydarzyć. Brazylijski zawodnik Carlos „Kaiser” Henrique Raposo przez blisko 25 lat swojej przygody z piłką, podpisał kontrakty w kilkunastu klubach, w tym także tych z brazylijskiego topu: Botafogo, Flamengo, Fluminense czy Vasco da Gama. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że „Kaiser” nigdy nie zagrał żadnego meczu. Nawet nie potrafił grać w piłkę. Po prostu kochał blichtr i otoczkę, związaną z pozaboiskowym życiem piłkarzy, z którego starał się czerpać garściami.

Przeciwwagą dla „Kaisera” będzie historia prosto z piłkarskiej szatni, umiejscowionej na najniższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Drużyna Czerwonych Smoków Brwinów była jedną z najgorszych ekip w mazowieckiej B-klasie, ale nowy trener, 25-letni Paweł, podjął się próby jej wydobycia z ligowego dna. „Wiosna Smoków” to dokument opowiedziany z dużą dozą humoru, znakomicie oddający realia i uroki niższych lig w Polsce. W tym roku pokazywany był już na prestiżowym festiwalu 11mm w Berlinie, a do producentów spływają już kolejne zaproszenia, w tym z Azji i Ameryki Południowej. Nie zabraknie także dokumentów o ikonach futbolu.

FESTIWAL FILMÓW PIŁKARSKICH 2018
będą mogli zobaczyć polskie premiery filmów o Walerym Łobanowskim, jednym z najwybitniejszych trenerów w historii piłki nożnej, który do dziś jest źródłem inspiracji dla wielu szkoleniowców oraz o Kennym Dalglishu, legendzie brytyjskiej piłki, kojarzonej głównie z występów w barwach Liverpoolu. Wyśmienity czeski humor będziemy mogli zobaczyć za to w filmie „FC Roma”, opowiadającym o drużynie złożonej z Romów, którzy zmagają się z wieloma problemami na boisku, ale przede wszystkim – poza nim.

Festiwal zamknie specjalny pokaz filmu „Nossa Chape”, opowiadającego o tragedii sprzed kilkunastu miesięcy, kiedy to w katastrofie lotniczej zginęło 71 osób, w tym zawodnicy, trenerzy i działacze brazylijskiej drużyny Chapecoense, lecącej do Kolumbii na finał Copa Sudamericana.
Film ten wcześniej będzie można zobaczyć tylko na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie w maju tego roku po raz pierwszy zostanie pokazany europejskiej publiczności. Tydzień później będziemy mieli zaszczyt zaprezentować go również przed polską publicznością.
W czasie trzech dni pokażemy na dużym ekranie najlepsze filmy dokumentalne, dotykające wielu tematów i historii, opowiedzianych przez pryzmat ukochanej dyscypliny sportu – futbolu.

Polskie premiery podczas FFP 2018:
➔ Kaiser
➔ Kenny
➔ Kibic
➔ Łobanowski
➔ Men In The Arena
➔ Nossa Chape


FESTIWAL FILMÓW PIŁKARSKICH 2018

Ceny biletów: 13 zł seans/ karnet 10 filmów: 100 zł. Zakup biletów następuje poprzez system Kinoteki.
We współpracy z UEFA FOUNDATION rozszerzamy Festiwal i zapraszamy 2800 dzieci ze szkół oraz domów dziecka na bezpłatne pokazy filmowe oraz spotkanie z trenerem ze sztabu szkoleniowego młodzieżowej Reprezentacji Polski.

W piątek 25 maja przed Kinoteką dzieci spotkają się z jednym z najbardziej stylowych piłkarskich freestylerów w świecie Street Soccer https://www.facebook.com/LotarFootballFreestyler/

Organizator: Fundacja Piłkarstwa Polskiego.
Patron: Polski Związek Piłki Nożnej
Patron Honorowy: Prezydent Miasta Warszawy
Partnerzy: UEFA FOUNDATION, Murapol
Partnerzy medialni:
❏ TVP Sport
❏ Łączy Nas Piłka
❏ Radio Eska
❏ Co Jest Grane
❏ Sport
❏ weszlo.com
❏ Stroer

FESTIWAL FILMÓW PIŁKARSKICH 2018
Fundacja Piłkarstwa Polskiego
❏ wspiera rozwój piłki nożnej w Polsce szczególnie wśród dzieci i młodzieży z różnych środowisk społecznych w myśl zasady Łączy Nas Piłka;
❏ kibicuje Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej w jej drodze na Mundial 2018 w Rosji;
❏ współpracuje z PZPN, UEFA FOUNDATION for children, Miastem Stołecznym Warszawa w realizacji Festiwalu Filmów Piłkarskich;


Czytany 362 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2018 11:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama