cinema.pl Festiwale

wtorek, 12 czerwiec 2018 14:08

Wystartowało Kino w Tramkach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

7 czerwca 2018 roku w Warszawie ruszy szósta edycja Kina w Trampkach  Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży.

 

Święto kina dziecięcego i młodzieżowego potrwa 10 dni, podczas których zostanie przedstawiony szeroki wybór najnowszych, wyszukiwanych na całym świecie filmów - zabawnych, mądrych i poruszających, stworzonych z szacunkiem do młodego widza. Seanse,  odbędą się w dwóch warszawskich kinach - Kinotece oraz Kinie Luna.

Festiwal stanowi wyjątkową okazję, aby zapoznać się z międzynarodowym kinem dla młodego widza. Daje swoim widzom możliwość podpatrzenia, jak żyją ich rówieśnicy, jak sobie radzą, co przeżywają. To szansa poznania innych kultur, ciekawych miejsc, bogactwa ludzkich postaw.

Kino w Trampkach to nie tylko pokazy filmowe, to także wydarzenia towarzyszące. Festiwal zaprasza widzów do wzięcia udziału w warsztatach, spotkaniach i wystawach. To również liczne konkursy i zabawy.

Festiwal odbywa się z myślą o najmłodszych i młodych widzach, a wyjątkowym czyni go fakt, że jest też przez nich współtworzony. Ogromną rolę w tworzeniu całego wydarzenia odgrywają dzieci i młodzież. Co roku powstaje dziecięce i młodzieżowe jury, młodzi zapowiadają filmy, prowadzą spotkania  z twórcami.   Natomiast ci,  dla których praca w mediach jest marzeniem, dostają możliwość zdobycia pierwszych szlifów w zawodzie. Podczas specjalnych warsztatów organizowanych przez Festiwal, uczymy młodzież podstaw pracy prezenterów, operatorów, montażystów, dając solidne podstawy do profesjonalnego przeprowadzania relacji i wywiadów z Festiwalu. Po tak gruntownym i profesjonalnym przygotowaniu, powstaje specjalna Młodzieżowa Telewizja Festiwalowa, zajmująca się przeprowadzaniem relacji i dokumentacją wydarzenia.

Każdej edycji festiwalu towarzyszy hasło, tegorocznym jest Fair Play. Większości ta postawa kojarzy się ze sportem, jednak fair można być nie tylko na boisku i właśnie to chcemy pokazać młodym widzom. Segregowanie śmieci, kasowanie biletu, pomoc słabszym to tylko kilka przykładów bycia fair play w życiu codziennym. Zarazimy tą ideą naszych widzów, podkreślając jej ogromną wartość, przedstawiając ją zarówno na ekranie kinowym, jak i podczas wydarzeń towarzyszących samemu Festiwalowi.

 

Jedną z idei Fair Play, realizowanych co roku przez i w ramach Festiwalu Kino w Trampkach jest projekt Kino Dostępne. Kino Dostępne to zaproszenie zarówno dużych firm, jak i pojedyncze osoby do przekazywania biletów do kina dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dzięki społecznie odpowiedzialnej postawie firm biorących udział w akcji Kino Dostępne oraz dzięki dobroczynności pojedynczych osób, Kino w Trampkach może co roku zaprosić na filmy dzieci, których opiekunowie nie są w stanie pozwolić sobie na zakup biletów. W tym roku jednym z partnerów Kina Dostępnego jest H&M Club, dzięki uprzejmości którego, użytkownicy aplikacji będą mogli przekazać swoje punkty na bilety do kina dla dzieci.

Festiwal powstał dzięki szalonej energii i pomysłowości pełnych entuzjazmu kinomaniaków. Myśl o jego utworzeniu zrodziła się z wyraźnego odczucia, że bardzo brakuje w Warszawie skierowanego do dzieci i młodzieży, zorganizowanego z rozmachem filmowego przedsięwzięcia. Takiego, które pokazałoby, że film może być wspaniałą przygodą. Przystępnym opowiadaniem o świecie, który otacza młodych ludzi. Impulsem rozbudzającym wyobraźnię. Rozmową.

Kino w Trampkach ruszyło w 2013 roku. Festiwal spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Od powstania projekt dynamicznie się rozwija, z każdą kolejną edycją proponując swoim odbiorcom moc filmowych wrażeń.

Co roku tuż przed wakacjami zapraszamy do wspólnych filmowych odkryć.

Najważniejsze informacje:

Organizator Festiwalu:  Fundacja Cinemania

Projekt współfinansowany przez: Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Kultury, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Czytany 197 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 czerwiec 2018 14:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama