cinema.pl Festiwale

środa, 13 czerwiec 2018 17:19

Owacje po pokazie „Jeszcze dnia życia” na prestiżowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wczoraj (12.06) odbył się pokaz „Jeszcze dnia życia” (Another Day Of Life) Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente na Międzynarodowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy. To drugi festiwalowy pokaz filmu we Francji – pierwszy był jego światową premierą w Cannes.


Specjalny pokaz w Annecy został gorąco przyjęty przez festiwalową publiczność 5-minutową owacją. Jeszcze przed galą międzynarodowy agent sprzedaży ogłosił, że film pojawi się w regularnej dystrybucji we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Skandynawii i krajach bałtyckich, Portugalii i Chinach.

Jak to się stało, że pierwsza próba przeniesienia na ekran twórczości Ryszarda Kapuścińskiego jest pełnometrażową animacją dla dorosłych, połączoną z dokumentem?

– Od początku film był pomyślany jako połączenie zdjęć live-action i animacji. Większość animacji produkuje się na świecie z myślą o dzieciach. Są więc gadające zwierzęta i magiczne światy, a publiczność, włączając także dorosłych, odnosi się do animacji jak do sfery czystej fantazji. My zaplanowaliśmy połączenie animacji i dokumentu, by pokazać prawdziwe postacie opowiadające o czasach przeżytych z Kapuścińskim. W ten sposób przypominamy publiczności, że nasza animacja jest stworzona na podstawie przeżyć prawdziwych ludzi i ich historii z czasów wojny domowej.  Animacja pozwala nam „wejść w głowę” Kapuścińskiego w sposób, który nie byłby możliwy do osiągnięcia w kinie z aktorami. Decyzja o takim formacie ma więc swoje korzenie w fabule i w tym, w jaki sposób chcieliśmy opowiedzieć tę historię. – mówi Ole Wendorff-Østergaard, producent filmu z ramienia Platige Films, który ma na swoim koncie współpracę przy takich filmach, jak „Antychryst” w reżyserii Larsa von Triera, czy „Kobieta, która pragnęła mężczyzny” w reżyserii Per Fly.

Film Nenowa i de la Fuente opowiada historię pozostawionego samemu sobie dziennikarza, piszącego reportaż o wojnie domowej w Angoli w przededniu odzyskania niepodległości w 1975 roku. Podczas wyprawy reporter zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, których znaczenie będzie wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. By opowiedzieć historię Angoli sam będzie musiał stać się jej częścią. Czy reporter relacjonujący z linii frontu może chwycić za broń lub zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?
W tym roku festiwal w Annecy odbywa się w dniach 11-16 czerwca. Pokaz „Jeszcze dzień życia” odbędzie się 12 czerwca.

Do kin w całej Polsce „Jeszcze dzień życia” trafi 2 listopada. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

Międzynarodowy zwiastun filmu
Facebook: @anotherdayoflife
Instagram: adol_film
Twitter: adol_film

* * *


Jeszcze dzień życia (Another Day of Life):
Reżyseria:     Raúl de la Fuente (Hiszpania), Damian Nenow (Polska)
Scenariusz:     Raúl de la Fuente, AmaiaRemírez, Damian Nenow,  David Weber, Niall Johnson
Art Director:     RafałWojtunik
Produkcja:     Platige Films (Polska) – Jarek Sawko, Ole Wendorff-Østergaard; 
Kanaki Films (Hiszpania) AmaiaRemírez, Raúl de la Fuente.
Koprodukcja:     Walking The Dog (Belgia) - Eric Goossens, Wüste Film (Niemcy) - Stefan Schubert; Animations Fabrik (Niemcy) - JoernRadel; Puppetworks (Węgry) - Frantisek Ambrus
Dystrybucja:      NEXT FILM

Czytany 255 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 czerwiec 2018 17:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama