Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Festiwale

czwartek, 11 październik 2018 12:13

"Gentleman z rewolwerem” z Robertem Redfordem, Sissy Spacek i Casey Affleckiem-polska premiera na Camerimage 2018

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

"Gentleman z rewolwerem” z Robertem Redfordem, Sissy Spacek i Casey Affleckiem – polska premiera na Camerimage 2018Komedia, romans i… napady na banki! Polska premiera filmu "Gentleman z rewolwerem” z gwiazdorską obsadą: Robertem Redfordem, Sissy Spacek i Casey Affleckiem w rolach głównych odbędzie się na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage.

"Gentleman z rewolwerem” to historia najbardziej czarującego złodzieja w historii, który nawet rabując banki, nigdy nie zapominał o byciu prawdziwym gentlemanem. Film z ostatnią rolą w karierze legendarnego Roberta Redforda zebrał znakomite recenzje po premierze w Stanach Zjednoczonych.

To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

Na ekranie Robertowi Redfordowi partneruje laureatka Oscara, wspaniała Sissy Spacek, którą niedawno oglądaliśmy w filmie Służące i serialu Castle Rock. W rolę policjanta, który za wszelką cenę chce dopaść Tuckera, wciela się nagrodzony Oscarem za film Manchester by the Sea Casey Affleck, a jako kumpli z gangu Tuckera zobaczymy Toma Waitsa i Danny’ego Glovera. Za kamerą stanął David Lowery – jeden z najciekawszych młodych twórców amerykańskiego kina, wielokrotnie nagradzany reżyser takich filmów, jak Ghost Story i Mój przyjaciel smok.

Polska premiera filmu "Gentleman z rewolwerem" będzie miała miejsce na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage 2018, który odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 10 – 17 listopada."Gentleman z rewolwerem" trafi do kin w całej Polsce 16 listopada. Dystrybutorem filmu jest M2 Films.

Czytany 292 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 październik 2018 12:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież