Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Festiwale

środa, 16 październik 2013 13:02

Nie czas na podsumowanie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nadal trwa 29. Warszawski Festiwal Filmowy, który potrwa do 20 października.

 

Jednym z konkursów jest Konkurs Dokumnety, który jest przeznaczony dla pełnometrażowych filmów dokumentalnych z całego świata. Wśród nominowanych jest film Krystyny Krauze i Jacka Petryckiego "Powrót Agnieszki H."

Dokument będący nie tylko powrotem do czasów studenckich Agnieszki Holland, ale jednocześnie do wydarzeń późniejszych – do przyjaźni jakie łączyły bohaterkę z Czechami w czasie emigracji, czy Aksamitnej Rewolucji. Film pokazuje jak bardzo przeżycia z lat 1966-1971 zaważyły na późniejszych losach reżyserki i jaki miały wpływ na jej filmową twórczość.

Rozmawialiśmy z reżyserka filma - Krystyna Krazue i zapytaliśmy dlaczego zdecydowała się na dokument o Agnieszce Holland?

Film opowiada o czasach studenckich i twórczości rezyserki w Czechach. Dlaczego reżyserzy zdecydowali się aby pokazać właśnie ten okres z życia Agnieszki Holland?

W filmie można zoobaczyć wiele zdjęć i filmów archiwalnych.

Agnieszka Holland jest znana reżyserka, która lubiła się na planie 'droczyć' z jednym z reżyserów. Jak wygladała praca na planie?

Na poczatku filmu pada pytanie ze strony Jacka "Co Agnieszcze Holland dał pobyt w Czechach". Na co Pani Agnieszka odpowiada "Nie lubię robić tego typu podsumowań" 

Kolejny pokaz filmu odbędzie się w niedziele 20.X w Kinotece o godz. 16:30 w sali nr 4

 

Czytany 736 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 październik 2013 13:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież