cinema.pl Festiwale

środa, 20 listopad 2019 23:27

Trwa nabór do festiwalu FrankoFilm 2020

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W przyszłym roku odbędzie się już 16. edycja. Każda ma motyw przewodni. W ubiegłych latach były nimi m.in.: „Światło” czy „Otwarcie”. Tym razem tematem jest „Druga/Drugi”.

 

Festiwal adresowany jest przede wszystkim do młodych osób, które uczą się języka francuskiego, a film traktują jako środek wyrazu. Jednak do festiwalu może zgłosić się każdy. FrankoFilm to, obok konkursowych pokazów, szansa na spotkanie z gwiazdami kina. Podczas poprzednich edycji mieliśmy przyjemność gościć m.in. Agatę Buzek, Wojciecha Pszoniaka, a podczas zeszłorocznej edycji Phillipe’a Tłokińskiego i Patrycję Volny.

Chętni do udziału muszą zrealizować film krótkometrażowy o długości od 2 do 5 minut zawierający poprawne i zrozumiałe dialogi w języku francuskim, na przewodni temat festiwalu. Wymagane są również napisy w języku polskim. Wszystkie gatunki filmowe są akceptowane.

Ważna informacja – formularz zgłoszeniowy należy odesłać najpóźniej do 20 grudnia 2019 roku.

Dodajmy, że w dniach 10-12 stycznia w Warszawie organizatorzy FrankoFilmu, czyli Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia, przeprowadzą szkolenie na temat realizacji filmów krótkometrażowych. Zajęcia skierowane są do nauczycieli języka francuskiego, odpowiedzialnych za zespoły uczestniczące w Festiwalu.

Szkolenie będzie prowadzone w języku francuskim przez profesjonalnych prelegentów ze świata kina i obejmie główne etapy tworzenia filmu: pisanie scenariusza, zdjęcia, montaż. Uczestnicy otrzymają od organizatorów wskazówki artystyczne i techniczne, zarówno przed jak i po zrealizowaniu filmów.

 

Zapisy na szkolenia również do 20 grudnia!

 

Organizatorem warsztatów, oprócz Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia, są: Fundacja Zygmunt Zaleski Stichting i Ambasada Francji w Polsce.

Więcej informacji dostępnych na stronie: www.frankofilm.pl oraz www.facebook.com/fcfpologne

Czytany 600 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 listopad 2019 23:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama