cinema.pl Festiwale

czwartek, 21 listopad 2019 16:38

WARSAW SURF FILM FESTIVAL - Nagrody drugiej edycji festiwalu przyznane

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nagrody drugiej edycji Warsaw Surf Film Festival przyznane! Nagrodzone filmy oraz film „Welcome to Hel”, który cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, będzie można obejrzeć w ostatni weekend listopada (28-30 listopada) w kinie Amondo.

 

W dniach 14-17 listopada odbyła się druga edycja Warsaw Surf Film Festival, czyli festiwalu niezależnych filmów surfingowych. Widzowie mieli okazję obejrzeć aż 22 surfingowe produkcje.

Prezentowane filmy pokazały widzom surfing w rożnych jego odsłonach: na Bałtyku, na Hawajach, na kole podbiegunowym. Oprócz surfingu prezentowały też walory podróżnicze: widzowie mogli zobaczyć jak wygląda życie w tak odległych miejscach świata jak np. Sierra Leone, Senegal, Kamczatka, czy Falklandy.

Na widzów czekał też bogaty program towarzyszący: wykład na temat największych zagrożeń dla Bałtyku prowadzony przez Fundację MARE, strefa VR z dna Bałtyku, wystawa zdjęć RAZEM DLA BAŁTYKU przygotowana przez Krzysztofa Jędrzejaka z Baltic Surf Scapes we współpracy z Fundację MARE, oraz workshop dla dzieci i dwie wieczorne imprezy w Klubie SPATiF.

 

Festiwal otworzyła polska premiera filmu MOMENTUM GENERATION w wypełnionym po brzegi Kinie Elektronik.

 

Głośna produkcja, która niedawno otrzymała nagrodę Emmy, cieszyła się wielkim zainteresowaniem i ostatecznie wygrała nagrodę publiczności 2. edycji Warsaw Surf Film Festival.

 

Za najlepszy film festiwalu Jury w składzie Tomek Wróblewski, Anna Ambroszkiewicz i Margherita alias Girl on the wave uznało film SATORI. Jak uzasadniło Jury: „Za wewnętrzne emocje jakie można było odczuć podczas projekcji. Tutaj były one niemalże tak mocne, jak porównanie surfingu do narkotyku, który wchodzi w krwiobieg i uzależnia w szaleńczy sposób. Satori namacalnie dało odczuć, że ten narkotyk jest na stałe w lokalnych surferach Kapsztadu, ale częściowo dawkowany był on także wszystkim widzom w trakcie projekcji. Przekazana w filmie filozofia i energia zachęcała bowiem do przełamywania barier, a wręcz niewiarygodne zdjęcia dopełnione muzyką, czy w odpowiednich momentach nawet całkowitą ciszą, wyzwalały poczucie nieważkości porównywalne z big wave dropem ”.

 

Jury zdecydowało się też wyróżnić dwa inne filmy: TRANSCENDING WAVES „Za piękną przyrodniczą przygodę, która nierozerwalnie łączy się poszukiwaniem fal w nowo odkrywanych miejscach. Za niesamowite, zapierające dech w piersiach zdjęcia. Za ujęte w nich piękno oceanu i duży szacunek do lokalnych społeczności zamieszkujących Falklandy” i VAGUE À L'ÂME „Za wszystko, co powinien mieć interesujący film o surfingu: za super dynamiczne zdjęcia, dużo akcji i adrenaliny, sport w mistrzowskim wykonaniu, za ciekawą opowieść i bohatera nie stroniącego od dobrego humoru”. 

Więcej informacji na temat festiwalu:

https://www.facebook.com/events/2410546232566700/

https://www.facebook.com/Warsaw-Surf-Film-Festival-1010309125820129/

 

Partnerzy festivalu:

Baltica - pierwsza polska firma surfingowa, produkująca deski surfingowe i odzież

Akademia Surfingu i Deskorolki

Wawa Wake

 

Partnerzy medialni:

Radio Kampus 97,1FM

Surfing Polska - organizacja non-profit zajmująca się rozwojem surfingu w Polsce od 2011 roku

Czytany 257 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 listopad 2019 16:53

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama