cinema.pl Festiwale

piątek, 25 wrzesień 2020 13:12

Jutro w 21 kinach i online startuje 7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Tegoroczne Kino Dzieci będzie wyjątkowe ze względu na dostępność filmów i wydarzeń towarzyszących online oraz dlatego, że pierwszy raz w historii festiwalu w Konkursie głównym o nagrodę Kwiatu Paproci powalczy polski tytuł. I to właśnie filmem „Tarapaty 2” oraz spotkaniem z jego twórcami oficjalnie otworzymy jutro o godz. 11:00 w Kinie Muranów 7. MFF Kino Dzieci!

 

Pełny harmonogram projekcji oraz wydarzeń stacjonarnych i online do sprawdzenia na stronie www.kinodzieci.pl. Bilety na seanse kinowe dostępne są w kasach i na stronach internetowych kin. Karnety w cenie 50 zł na wszystkie filmy online oraz bilety na pokazy online do kupienia przez stronę www.kinodzieci.pl.

Dla Kina Dzieci i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty inauguracja festiwalu filmem „Tarapaty 2” w reż. Marty Karwowskiej (Polska, 2020, 9+) będzie także docenieniem wieloletniego zaangażowania w pracę z kinem dla młodych widzów. Scenariusz był rozwijany w ramach Kino Dzieci.Lab, międzynarodowego programu poświęconego tworzeniu scenariuszy, produkcji filmów i seriali dla młodego widza.

„Coś, co jeszcze kilka lat temu było równie śmiałym, co mało realnym planem właśnie stało się rzeczywistością! 15 lat temu zaczynaliśmy od edukacji filmowej. Teraz pracujemy z kinem dla młodych widzów 360 stopni – organizujemy festiwal i edukację filmową, dystrybuujemy filmy, pomagamy scenarzystom i producentom rozwijać ich projekty dla młodej widowni, a także spotykamy ich ze światową branżą i potencjalnymi partnerami” – mówi Maciej Jakubczyk – dyrektor Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz dyrektor Festiwalu Kino Dzieci.

Po projekcji filmu „Tarapaty 2” zaprosimy na spotkanie z reżyserką oraz dziecięcymi aktorami: Polą Król, Jakubem Janotą-Bzowskim, Mią Goti – filmowymi Julką, Olkiem i Felką. Dzień później, 27 września, projekcja oraz spotkanie z twórcami filmu odbędzie się także w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Chyba jeszcze nigdy nie tęskniliśmy tak bardzo za widzami w kinie! Po doświadczeniach ostatnich miesięcy marzymy o spotkaniu w sali kinowej na żywo. 

Seanse 7. MFF Kina Dzieci w 21 kinach w Polsce odbędą się z zachowaniem szczególnej ostrożności. Podczas tej edycji będziemy dbać o zachowanie środków bezpieczeństwa związanych z wizytą w kinie i seansami filmowymi. Pracownicy kin będą dezynfekować przestrzenie wspólne i sale kinowe po każdym seansie. Obsługa zawsze będzie miała na sobie przyłbice lub maseczki oraz zapewni środki dezynfekcyjne na terenie kina.

Partnerem Głównym 7. MFF Kino Dzieci są Fundusze norweskie i EOG. Celem programu Funduszy norweskich jest rozwój współpracy kulturalnej, przedsiębiorczości w sektorze kultury i zarządzania dziedzictwem kulturowym.

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dn. 26.09-4.10.2020. Zapraszamy naszych widzów na seanse w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i 17 innych miastach. Po raz pierwszy Kino Dzieci odbędzie się w formule hybrydowej – poza pokazami na salach kinowych większość filmów dostępna będzie także online.

Organizatorem 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Kreatywna Europa, Miasto st. Warszawa.

 

Partner Główny: Fundusze norweskie i EOG.

Patroni medialni: Co Jest Grane 24, Gazeta Wyborcza, Książki. Magazyn do czytania, Wysokie Obcasy, TOK FM, Kino, Filmweb, Nasze Miasto, Lubimy Czytać, Czas Dzieci, Going, Wirtualna Polska, Ładne Bebe, Zwierciadło, Sens.

Czytany 220 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 wrzesień 2020 13:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama