cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 29 styczeń 2018 12:11

Bądź niezależny. Zostań wolontariuszem OFF CAMERA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jeśli wyszukiwarka Google podsumowałaby Cię hasłami „kino”, „koncerty”, „Kraków”, „niezależność” – przełom kwietnia i maja spędzisz pod Wawelem. Festiwal OFF CAMERA ogłasza nabór na wolontariat. Tegoroczną edycję będzie tworzyć 450 młodych ludzi. Jak stać się jednym z nich?


 
Praca wolontariusza to nie tylko obowiązki, ale również okazja do poznania fantastycznych osób i zawarcia nowych znajomości. Majowy weekend będzie obfitował w liczne spotkania z twórcami, wykłady branżowe, panele dyskusyjne oraz wydarzenia towarzyszące. Zgłaszać można się do jednego z 15 działów.

Jeżeli lubisz pisać, to Redakcja będzie idealną propozycją. Do Twoich obowiązków będzie należeć m.in. wyszukiwanie informacji oraz relacjonowanie festiwalowych wydarzeń. Selfie z największymi gwiazdami kina? Nie ma sprawy. Wystarczy, że będziesz współtworzyć Dział Gości. Media są nieodłączną częścią każdego wydarzenia. Przygotowywanie harmonogramów wywiadów i bezpośredni kontakt z czołówką polskich dziennikarzy to przywilej współpracowników Biura Prasowego.

Off Scena to wielozadaniowy dział. Wolontariusze opiekują się artystami polskimi i zagranicznymi, stoją na bramkach i opaskują, pomagają zadbać o garderoby i klub podczas prób czy koncertów. Z roku na rok prężnie rozwija się również dział badań, który specjalizuje się w metodzie PAPI (Paper And Pen Personal Interview).

Miasteczko Filmowe zlokalizowane na Placu Szczepańskim to miejsce spotkań publiczności z gwiazdami Festiwalu. Od kilku lat wywiady z naszymi gośćmi przeprowadza Olivier Janiak. Ponadto w Miasteczku odbywają się warsztaty, panele, spotkania z youtuberami i influencerami, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży – jest to więc strefa szeroko rozumianej edukacji filmowej i telewizyjnej, która potrzebuje właśnie Ciebie.
Formularz zgłoszeniowy możecie znaleźć na http://offcamera.pl/festiwal/wolontariat/.
Każdy wolontariusz będzie mógł odebrać zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Najbardziej zaangażowane osoby otrzymają również referencje.
Do zobaczenia w Krakowie podczas 11.OFF CAMERA od 27.04 do 06.05.2018.

Czytany 298 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 styczeń 2018 12:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama