cinema.pl Wywiady

czwartek, 01 marzec 2018 11:22

Przyjemne z pożytycznym - Marek Żydowicz dla cinema.pl

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Za kilka dni wielkie święto światowego kina. Z niedzieli na poniedziałek dowiemy się kto otrzyma OSCARY. Do Hollywood w tym roku został zaproszony Marek Żydowicz.

Marek Żydowicz organizator Camerimage, Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych, promotor działań artystycznych, producent filmowy i reżyser. Założyciel Fundacji TUMULT w Toruniu. Pełnomocnik ministra kultury do realizacji programu „ Znaki Czasu”.

Zadebiutował na przeglądzie filmowym Droga ku nowej Europie.

W 1993 roku zorganizował pierwszy festiwal Camerimage w Toruniu. Jako nagrodę ustanowiono złotą żabę - symbol Torunia. W roku 2000 festiwal przeniósł się do Łodzi. Fundacja Tumult nadal mieści się w Toruniu, gdzie zajmuje duży protestancki zbór na Rynku Nowomiejskim na potrzeby wystawiennicze i artystyczne.

Autor scenariusza i reżyser filmu fabularnego Owoce miłości nakręconego w roku 2001. Współproducent filmu Kilka kromek chleba (2005), producent wykonawczy filmu Trzy spełnione marzenia (2003) oraz reżyser i scenarzysta filmu dokumentalnego Klik (2001). Współpracował z Peterem Weirem przy doborze polskiej części obsady filmu: Master and Commander oraz w 2006 roku współproducent filmu Davida Lyncha Inland Empire.

Okazuję się, że to nie pierwszy wyjazd za Wielką Wodę Pana Marka...

Taki wyjazd jest nie tylko przyjemny, ale również pożyteczny...

Przy okazji zapytaliśmy o typy oscarowe...

 

 

 

Czytany 1180 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 14:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama