cinema.pl Wywiady

czwartek, 02 sierpień 2018 12:52

WYBITNY TALENT I MILIONY ODSŁON W SERWISIE YOUTUBE!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jeden z najsłynniejszych artystów ulicznych, Mariusz Goli, autorem muzyki do sensacyjnego thrillera „Odnajdę cię”. Film od jutra w kinach. Prezentujemy wywiad z muzykiem, którego zdumiewającymi umiejętnościami zachwycił się świat.

 

Mariusz Goli to gitarzysta, busker (artysta uliczny) urodzony w Poznaniu. Można go spotkać w Katowicach, jak również podczas tras po największych polskich i europejskich miastach. Kontakt z gitarą ma od piętnastego roku życia, a busking jest dla niego sposobem na życie. Uliczne koncerty dają mu największą satysfakcję, ponieważ najbardziej ceni bezpośredni kontakt z publicznością. Muzyka Mariusza charakteryzuje się dużą spontanicznością. Artysta uwielbia improwizować. W swojej grze zamieszcza elementy muzyki flamenco, jak i szeroko pojętej muzyki folkowej. Jak sam mówi - wciąż poszukuje własnego stylu gry i odkrywa nowe techniki. W 2016 roku wydał swój pierwszy album zatytułowany „Road Into The Unknown”. Od lat pozostaje wielką sensacją internetu, a klipy z jego ulicznych występów mają oglądalność liczoną z milionach. Ostatnio do swojej twórczości dopisał nowy epizod, debiutując jako kompozytor muzyki filmowej. Jego utwory stały się tłem dla wartkiej akcji w gwiazdorskim filmie „Odnajdę cię”.

Film Beaty Dzianowicz to trzymający w napięciu thriller sensacyjny, który zadowoli wszystkich miłośników skandynawskich kryminałów oraz sympatyków kina, w którym od lat niepodzielnie rządzi Liam Neeson. Opowiada historia policjantki, która uwikłana w pogoń za mordercą, sama staje się celem jego wyrachowanych ataków. Czy zdoła ocalić siebie i bliskich zanim będzie za późno? Za zdjęcia do produkcji odpowiada światowej sławy operator, Jacek Petrycki – laureat Konkursu Filmów Polskich Camerimage. W obsadzie filmu, w rolach głównych wystąpili: nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł –  Ewa Kaim oraz Dariusz Chojnacki („Twarz”), Mirosław Haniszewski („Jestem mordercą”), Michał Żurawski („W ciemności) i gwiazdor polskiego kina akcji – znany z hitów Patryka Vegi – Piotr Stramowski. Film „Odnajdę cię” znalazł się w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu Młodzi i Film, gdzie zebrał pozytywne recenzje. „To thriller z ambicjami i z naprawdę wysokiej półki”. „Ewa Kaim jest absolutnym odkryciem. Polska Jodie Foster” – pisał o produkcji ceniony krytyk, Łukasz Maciejewski.

 

„Odnajdę cię” – oficjalny zwiastun: https://youtu.be/OOcw4PDVuOw

Mariusz Goli „Improwizacja”:ROZMOWA Z MARIUSZEM GOLI

Jak do tego doszło, że napisałeś muzykę do filmu Beaty Dzianowicz?

Jestem gitarzystą, ale prócz koncertów w klubach, występuję również jako busker na ulicach polskich i europejskich miast. Beata poznała moją twórczość w Katowicach i spodobał jej się klimat mojej muzyki. Pojawił się pomysł współpracy przy jej debiucie fabularnym i po spotkaniu roboczym zabrałem się do pracy.

Co miało wpływ styl kompozycji?

Wstępna koncepcja zakładała muzykę gitarową, ale w trakcie montowania obrazu pomysł zaczął się rozwijać. Uznałem, że to dobry czas abym poszerzył kompozycję i użył innych instrumentów.

Czym jest dla Ciebie pisanie muzyki do filmu?

To nowe doświadczenie, które bardzo mnie wciąga i pozwala robić to, o czym kiedyś marzyłem.

Gdzie w takich przypadkach szukasz inspiracji? Wcześniej Twoja muzyka zaistniała też w etiudzie szkolnej...

Oglądam sporo filmów, wczuwam się w emocje bohaterów, słucham rozwiązań muzycznych różnych kompozytorów, a potem wyobrażam sobie jak ja bym to zrobił. W etiudzie szkolnej reżysera Kordiana Kądzieli zostały wykorzystane moje gitarowe utwory, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że w przyszłości będę komponował muzykę filmową... Ale już wtedy mnie to interesowało.

Podejmiesz się jeszcze napisania muzyki do kina, czy raczej była to okazjonalna przygoda?

Choć jestem gitarzystą i ten instrument zawsze pozostanie moją pierwszą miłością, to w ostatnim czasie zacząłem komponować utwory z wykorzystaniem różnych instrumentów. Chciałbym w ten sposób w przyszłości tworzyć muzykę do filmów i gier. Mam mnóstwo pomysłów, a niektóre z nich można usłyszeć na moim kanale YouTube.

 


Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa (Ewa Kaim) popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik. Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, ten dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki – Lenę. Postawiona pod ścianą kobieta, by uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo, ryzykując życie Grzegorza (Piotr Stramowski) – ostatniego z ocalałych żołnierzy. Chcąc wybrnąć z sytuacji, Justa rozpoczyna ryzykowną grę z prześladowcą. Stawką w zaciętym pojedynku na spryt i intelekt jest życie jej ukochanej córki.


 

ODNAJDĘ CIĘ

w kinach od 3 sierpnia 2018

Gatunek: thriller, sensacyjny

Produkcja: Polska 2018

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF)

Scenariusz i reżyseria: Beata Dzianowicz („Latawce”, „Sztuka dyrygowania”, „Plebania” – serial”, „Cela z widokiem”)

Zdjęcia: Jacek Petrycki

Obsada: Ewa Kaim ( „Atak Paniki”, „Mistyfikacja”, „Anioł w Krakowie”, „Prawo Agaty” - serial), Piotr Stramowski („Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Kobiety mafii”, „Botoks”), Michał Żurawski („Volta”, „Miasto 44”„Dzikie Róże”, „W ciemności”), Dariusz Chojnacki („Twarz”, „Obława”, „Szczęście świata”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Fuga”), Mirosław Kotowicz („Chce się żyć”, „Pręgi”, „Póki wilki syty”, „Pierwsza miłość” - serial), Mirosław Haniszewski („Jestem mordercą”, „Amok”, „Atak paniki”, „Najlepszy”), Zofia Stelmach

Czytany 792 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 sierpień 2018 13:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama