cinema.pl Wywiady

środa, 26 czerwiec 2013 13:27

Siostra z wielkimi ambicjami

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W połowie czerwca miała miejsce premiera spektaklu 'SIOSTRUNIE', w kórym zobaczymy Katarzynę Żak, Jolantę Fraszyńską, Aleksandrę Szwed / Elżbiete Romanowską, Roberta Rozmusa oraz Annę Dereszowską, która wcieliła się w postać siostry Huberty ...

Zapowiada się fajny spektakl.

Ania Dereszowska: Taką mamy nadzieję, a już pierwsze spektakle które zagraliśmy to potwierdzają. Bisujemy, mamy owacje na stojąco – widzom się podoba. Na próbach zabawa była znakomita, chociaż praca naprawdę ciężka. Te 2,5 miesiąca wymagały od nas dyscypliny i skupienia. Na początku nie raz musieliśmy pokonywać własne słabości, bo było sporo trudności z połączeniem śpiewu i ruchu. Większość z nas nie miała doświadczenia z musicalem, a jeśli nawet to parę lat temu. Na szczęście podołaliśmy i okazało się, że nie tylko jest to możliwe, ale może też przynosić wielką frajdę. Dajemy z siebie wszystko w trakcie naszych występów. Oczywiście jest stres, że ktoś czegoś zapomni, ale bardzo się tutaj wspieramy i ta siostrzana pomoc jest udzielana na każdym kroku. Myślę, że widzom podoba się spektakl bo na scenie jest energia. Jej przepływ między sceną a publicznością jest bardzo istotny, ponieważ ta forma musicalu połączona jest ze stand up’em, to forma rzadko spotykana w Polsce. Wciągamy widownię do zabawy razem z nami, do współuczestniczenia w spektaklu. Myślę, że widzowie mają sporo zabawy, ponieważ siostry są bardzo dowcipne, dodatkowo każda z nich jest inna, ale każda „kolorowa”, wielowymiarowa. To wyjątkowy spektakl. Takiego jeszcze nie robiłam. Ale już wiem, że lubię to.

W takim razie jaka jest ta Twoja bohaterka?

A. D.: Huberta jest bardzo ambitna, opiekuje się nowicjuszkami. Jest druga osobą w zakonie po wielebnej matce przełożonej (w tej roli Katarzyna Żak), ale z wielkimi ambicjami by sama nią zostać. Przez ten brak pokory i czasami jawne dyskredytowanie decyzji matki przełożonej między zakonnicami pojawia się konflikt. Huberta jest też bardzo wymagająca w stosunku do innych sióstr, bardzo je strofuje i ustawia. Z kolei matka przełożona jest szalona, chaotyczna, więc ktoś taki jak Huberta jest w zgromadzeniu niezwykle potrzebny.

Premiera miała miejsce w dość nietypowym miejscu, w Częstochowie.

A. D.: Tak się złożyło, że współproducenci spektaklu, Państwo Pietrzakowie mieszkają i pracują w Częstochowie, dlatego tam mieliśmy premierę 16.06. Poza tym nie ma chyba w Polsce lepszego miasta, na premierę spektaklu o zakonnicach (śmiech). Na widowni były też prawdziwe siostry zakonne. Sektakl się podobał,.siostry mówiły, że.robimy dużo dobrego dla nowicjatu, wszystko zrobione jest ze smakiem i z przymrużeniem oka. Jesienią i na początku przyszłego roku sporo mamy spektakli wyjazdowych i już się na nie cieszę. Przy tym spektaklu spotkał się niezwykły team - fajne, barwne osobowości, które się lubią i które wiele wiedzą o życiu i o świecie. Nasze dyskusje w czasie prób często odbiegały od tego co robimy na scenie, sprawiały że z wielką przyjemnością na nie przychodziłam i zawsze wychodziłam mądrzejsza (śmiech).

W tym spektaklu jest aktorstwo, śpiewanie i … stepowanie. Z tego co wiem to nie jest Twój pierwszy raz.

A. D.: Kiedyś dosłownie ‘liznęłam’ stepowania. Janusz Józefowicz, który sam fantastycznie się porusza, próbował mnie go nauczyć, ale prawdę mówiąc z miernym rezultatem. Grałam główną rolę w przedstawieniu ‘Panna Tutli-Putli” i byłam mocno zestresowana. To były początki mojej drogi zawodowej i rzeczywiście miałam problemy ze stepowaniem. Teraz wychodzi mi to znacznie lepiej i zaczynam mieć z tego frajdę. To niewątpliwa zasługa Jiżiny Nowakowskiej, która bardzo cierpliwie, krok po kroku wprowadzała mnie w tę sztukę. Step jest trudną formą tańca, trzeba mieć niezwykle wyczulone ucho na to jak ma uderzać stopa. Jest to jednak ciekawe doświadczenie i myślę, że przyda mi się w przyszłości w nowych projektach.

Czytany 630 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 czerwiec 2013 13:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama