cinema.pl Aktualności

poniedziałek, 13 maj 2024 23:27

Nadchodzi SHORT Festivalowski!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nadchodzi SHORT Festivalowski! Otwieramy nabór filmów do międzynarodowego konkursu krótkich komedii.

 

Stowarzyszenie FILMFORUM łączy siły z BiG Festivalowskim, by w ramach Festiwalu Sztuki Pozytywnej i Miękkich Treści stworzyć międzynarodowy konkurs krótkometrażowych filmów komediowych. Od dziś można wysyłać zgłoszenia na SHORT Festivalowski.

BiG Festivalowski to festiwal organizowany od 2022 roku w Płocku, który ma za sobą dwie niezwykle udane edycje. Projekcje filmów, spotkania z twórcami, pokaz mody szlafrokowej, warsztaty, stand-upy, koncerty muzyki filmowej grane przez orkiestrę ubraną w piżamy... wszystko to składa się na jedyny w swoim rodzaju festiwal, którego misją jest wywoływanie wyłącznie pozytywnych emocji. Publiczność pęka ze śmiechu. Goście specjalni opuszczają imprezę z bananami na twarzy, szlafrokami na grzbietach i dywanami pod pachą. Wszyscy są bardziej niż zadowoleni.

 

 

 

Choć trudno sobie wyobrazić, że może być jeszcze lepiej, organizatorzy postanowili zapewnić uczestnikom imprezy jeszcze więcej powodów do śmiechu i radości podczas nadchodzącej, trzeciej edycji festiwalu. Z połączenia misji i eksperckiej wiedzy Stowarzyszenia FILMFORUM i ekipy BiG Festivalowskiego powstał SHORT Festivalowski – międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, którego celem jest promocja młodych filmowców i ukazanie różnorodności kina krótkometrażowego oraz nadanie właściwej rangi niezwykle trudnemu i niedocenianemu gatunkowi, jakim jest kino komediowe wraz z jego dzielnymi i nieustraszonymi twórcami, którzy wybrali tę niełatwą ścieżkę kariery. Debiutujący SHORT Festivalowski ma dostarczyć festiwalowiczom dodatkową dawkę pozytywnych treści, a młodym autorom komedii – przynieść należny prestiż, uznanie i radość z dzielenia się swoją twórczością z widzami. 

 

 

 

SHORT Festivalowski – warunki nadsyłania zgłoszeń

Choć BiG Festivalowski w teorii i w praktyce stawia na pełną swobodę, z konkursami filmowymi jest jak z grą w kręgle – mają swoje zasady. W przypadku SHORT Festivalowskiego są one bardzo proste:

 

 

 

1. Jak sama nazwa wskazuje, w konkursie chodzi o shorty, a zatem czas trwania filmu nie może przekraczać 40 minut.

 

 

 

2. Konkurs ma na celu prezentację nowości, świeżości, śledzenie i promocję nowych trendów w kinie komediowym, dlatego zgłaszane filmy nie mogą być starsze niż 2 lata (w momencie nadsyłania zgłoszenia).

 

 

 

3. Oczywista oczywistość - twórcami zgłaszanych filmów nie mogą być osoby z komisji selekcyjnej, członkowie jury ani organizatorzy.

 

 

 

 SHORT Festivalowski – regulamin, formularz i ważne terminy

 A zatem każdy, kto nie należy do grona z pkt. 3, i w ciągu ostatnich 2 lat zrobił film o czasie trwania do 40 minut, który ma charakter humorystyczny, może zgłosić go na SHORT Festivalowski za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem konkursu.

 

 

 

Z nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wyłoni zestaw produkcji, które wezmą udział w konkursie. Wyniki selekcji zostaną ogłoszone do 16 lipca 2024 r., a wybrane filmy podczas BiG Festivalowskiego obejrzy i oceni znamienite Jury, które zjadło zęby na bawieniu widzów. Jurorzy wyłonią najlepsze krótkie komedie roku, a ich twórcy otrzymają nagrody finansowe Grand i Small Festivalowski.

 

 

 

Dołączcie razem z nami do 3. edycji BiG Festivalowskiego w Płocku w dniach 16-18 sierpnia 2024 roku. Na zgłoszenia filmów czekamy do 10 czerwca!

 

https://shortfestivalowski.com/preselekcja

 

https://filmforum.pl/download/short_festivalowski_konkurs_krotkometrazowy_regulamin.pdf

Czytany 85 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 maj 2024 23:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama