cinema.pl Aktualności

wtorek, 25 czerwiec 2024 12:33

GRUPA WSPARCIA... DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Czwórka alkoholików i dwie cysterny spirytusu do przeszmuglowania w słusznej sprawie. Co może pójść nie tak? Odpowiedź widzowie poznają już 20 września, gdy „Drużyna A(A)” trafi na ekrany kin. W najnowszym filmie twórców hitu „Johnny” zobaczymy: Danutę Stenkę, Łukasza Simlata, Magdalenę Cielecką, Michała Żurawskiego, Marię Sobocińską, Mikołaja Kubackiego i Leszka Lichotę. Za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek, a za produkcję Robert Kijak (NEXT FILM). Dzisiaj prezentujemy plakat i zwiastun filmu.

 

 

Czwórka uzależnionych krzyżowo alkoholików, żeby uratować swój ośrodek terapeutyczny, podejmuje się przeszmuglowania przez całą Polskę dwóch cystern spirytusu. Dla własnego bezpieczeństwa porywają w trasę swojego terapeutę. Podróż okazuje się jednak bardziej niebezpieczne niż się spodziewali, bo w ślad za nimi – a raczej za nielegalnie przewożonym alkoholem – podąża również Celniczka, która nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Od tej pory wszystko się komplikuje. Czy Leszkowi, Wioli, Dominikowi, Karolinie i Wojtkowi uda się zakończyć misję, ale też nie ulec słabościom i nie przerwać terapii?

 

Twórcy hitu „Johnny”, filmu który najpierw święcił triumfy w kinach (ponad milion sprzedanych biletów), a następnie na platformach streamingowych do współpracy przy swoim najnowszym projekcie zaprosili zarówno najbardziej uznanych aktorów, jak i wschodzące gwiazdy młodego pokolenia. W filmie „Drużyna A(A)” zobaczymy Danutę Stenkę, Łukasza Simlata, Magdalenę Cielecką, Michała Żurawskiego, Marię Sobocińską, Mikołaja Kubackiego i Leszka Lichotę.    

 

Autorami scenariusza są Jacek Wasilewski i Tomasz Kwaśniewski, za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek. „Drużyna A(A)” to kolejna produkcja własna NEXT FILM, producentem jest Robert Kijak. 

 

 

SAM MOŻESZ WSZYSTKO, W GRUPIE JESZCZE WIĘCEJ

 

Niebanalny humor, zaskakujące zwroty akcji, historie, które poruszają oraz siła wzajemnego wsparcia. „Drużyna A(A)” to kino rozrywkowe, które bawi, wzrusza i zmusza do refleksji.

 

– Moja podstawowa nadzieja tkwi w szczególe, że widzowie odczują to, że „Drużyna A(A)" kończy się in plus. Że pomimo tych wszystkich dylematów naszych bohaterów, nie tylko związanych z piciem alkoholu i niepiciem, ale przede wszystkim z własnym życiem i emocjami, z którymi nie potrafią sobie poradzić, film zostawi bardzo jasną furtkę do tego, że jednak to światełko zawsze gdzieś tam na horyzoncie jest. Tylko trzeba je zauważyć. I spotkać ludzi, którzy pomogą je dostrzec – mówi wcielający się w postać terapeuty Łukasz Simlat.

 

„Drużyna A(A)” powstaje we współpracy z Amazon Prime Video. Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

 

„Drużyna A(A)” w kinach już od 20 września.

https://www.youtube.com/watch?v=lGdtNU5dsUA

 

 

***

DRUŻYNA A(A)

PREMIERA: 20 WRZEŚNIA

Reżyseria: Daniel Jaroszek 

Scenariusz: Tomasz Kwaśniewski, Jacek Wasilewski 

Producent: Robert Kijak  

Obsada: Danuta Stenka, Maria Sobocińska, Magdalena Cielecka, Łukasz Simlat, Michał Żurawski, Mikołaj Kubacki    

Zdjęcia: Michał Dąbal  PSC   

Scenografia: Karolina Rączka  

Kostiumy: Zofia Komasa    

Charakteryzacja: Liliana Gałązka  

Reżyseria obsady: Konrad Bugaj  

Montaż: Maciej Kozłowski PSM

Dźwięk: Sebastian Brański, Wojciech Mielimąka MPSE, Adam Szlenda MPSE 

Muzyka: Maciej Dobrowolski      

Producentka liniowa: Anna Orska-Olszewska

Kierownik produkcji: Michał Lipski    

Produkcja i dystrybucja: NEXT FILM

Koproducent: TVN Warner Bros. Discovery   

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Film powstał we współpracy z Amazon Prime Video.

 

FILM REALIZOWANY W POLSCE ZE WSPARCIEM FINANSOWYM NA PODSTAWIE USTAWY O FINANSOWYM WSPIERANIU PRODUKCJI AUDIOWIZUALNEJ, PRZYZNANYM PRZEZ POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWE ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Czytany 255 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2024 12:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama