cinema.pl Aktualności

sobota, 06 lipiec 2024 22:26

Tomasz Jagiełło wybrany na kolejną kadencję do zarządu The International Union of Cinemas

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios (Grupa Agora), został wybrany na kolejną kadencję w zarządzie The International Union of Cinemas (UNIC) – międzynarodowej organizacji branżowej skupiającej duże europejskie firmy kinowe oraz branżowe europejskie organizacje krajowe. 

 

Tomasz Jagiełło jest założycielem i współtwórcą sukcesu Helios S.A., największego operatora kin w Polsce. Jako prezes zarządu spółki od początku odpowiedzialny jest za jej rozwój oraz strategię. Był jednym z pomysłodawców powołania spółki NEXT FILM, dzięki  której Helios poszerzył swoją działalność o dystrybucję oraz produkcję filmową, wzbogacając tym samym repertuar polskich kin. Jest członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nowe Kina, do którego należą największe sieci kinowe w kraju. Przez dwie kadencje  pełnił także funkcję członka Rady PISF. Od 2013 r. jest członkiem zarządu Grupy Agora – jednej z największych grup medialnych w kraju.  

UNIC (The International Union of Cinemas) to międzynarodowe stowarzyszenie reprezentujące operatorów kin i ich krajowe związki w 37 państwach europejskich i sąsiednich regionach. Obecność w UNIC zapewnia operatorom kinowym współpracę na szczeblu międzynarodowym  w zakresie obserwowania trendów rynkowych i wzajemnej wymiany doświadczeń, promocji kultury chodzenia do kina, a także wspólnego działania na rzecz wdrażania innowacji w branży. UNIC odpowiada również za organizację konferencji CineEurope – najważniejszego  wydarzenia branżowego w Europie, gdzie spotykają się m.in. kina, dystrybutorzy, producenci, artyści oraz inne osoby i firmy działające w sektorze kultury i rozrywki.  

 

Więcej: https://www.unic-cinemas.org/ 

Czytany 73 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 lipiec 2024 22:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama