cinema.pl Aktualności

sobota, 06 lipiec 2024 22:41

Los magicznej krainy w rękach trójki przyjaciół

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Łowcy przygód” to animowana superprodukcja twórców takich hitów, jak „Rio 2” i „Pierwsza gwiazdka”. To niezwykła opowieść o sile przyjaźni i determinacji w walce z przeciwnościami losu, a także o tym, że odrobina wyobraźni może odmienić wszystko. Poznaj filmy, w których bohaterowie ratują świat. [ZESTAWIENIE]

 

Jakimi ciekawostkami o „Łowcach przygód” podzielił się Gonzalo Gutiérrez, producent, reżyser i scenarzysta w jednej osobie? 

– Chcieliśmy nadać bardziej współczesnego wydźwięku znanemu na całym świecie dziełu Miguela de Cervantesa – opowiada Gonzalo Gutiérrez. – Grupa dzieci staje w obliczu olbrzymiej burzy, którą Alfonso, nasz nowy Kichot, postrzega jako potwora. Jego odmienna wizja świata spotyka się z odrzuceniem. Ale wkrótce okazuje się, że to właśnie jego perspektywa jest najbardziej trafna, gdyż ukazuje problem, który zagraża wszystkim wokół.  (…)  W świecie sieci społecznościowych i przekazów medialnych najważniejsze wartości, takie jak: rodzina, miłość, przyjaźń i sprawiedliwość, odchodzą w niepamięć. Dlatego archetypiczne postaci „Łowców przygód” w nowoczesnej odsłonie ukazują najmłodszym widzom, jak można patrzeć na świat z różnych perspektyw. I to jest cenne!

O fabule filmu:

W „Łowcach przygód” wspomniany już Alfonso Kichot, 11-letni spadkobierca legendarnego Don Kichota, podobnie jak jego przodek, posiada niezwykłą wyobraźnię. W świecie, w którym inni dostrzegają jedynie wiatraki, Alfonso staje do walki z olbrzymami, by ocalić swoje ukochane miasteczko przed niewidzialnym zagrożeniem. 

Gdy złowieszcza burza nadciąga nad La Manchę, a podejrzany biznesmen Carrasco kusi mieszkańców propozycjami nie do odrzucenia, Alfonso jako jedyny zauważa ukryte niebezpieczeństwo. Razem z niezłomnym Pancho i odważną Victorią, Alfonso wyrusza na misję, by pokonać potwora odpowiedzialnego za nadciągającą burzę i ocalić ich rodzinną La Manchę. Troje przyjaciół uczy się wzajemnej akceptacji i pokonuje własne ograniczenia. 

https://www.youtube.com/watch?v=Wc9zdZFRDAk

Ta pełna wyzwań podróż wystawia ich przyjaźń na próbę, podczas gdy Carrasco depcze im po piętach. Czy Alfonso, Pancho i Victoria zdołają zdemaskować niecne zamiary Carrasco, nim będzie za późno?

 

Film w Polsce dystrybuuje Monolith Films.

 

Przedstawiamy trzy animacje, których bohaterowie ratują świat. Wszystkie można obejrzeć na platformie Cineman.pl

1. „Mavka i strażnicy lasu” 

To magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście można osiągnąć tylko, kiedy żyje się w zgodzie z siłami natury.  Film „Mavka i strażnicy lasu” zrealizowano na najwyższym światowym poziomie. Animacja oparta została na motywach starosłowiańskich mitów i podań.

O czym opowiada? Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka (mówi głosem Roksany Węgiel). Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. 

Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza jest więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej że Mavka i Łukasz szybko stają się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwita jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę zaburza próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanawia wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkraczają do lasu, gotowi zniszczyć wszystko, co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. 

 

2.„Kraina smoków” 

To animowana komedia z 2020 roku o szalonych przygodach trójki niezwykłych przyjaciół: smoka, chłopca i leśnego skrzata. Inspiracją do jej nakręcenia była bestsellerowa książka dla dzieci i młodzieży, która znalazła ponad 3 miliony nabywców na całym świecie!

Akcja „Krainy smoków” dzieje się w Zacisznej Smoczej Dolinie, czyli spokojnej przystani wszystkich smoków. Nagle wychodzi na jaw, że jest ona zagrożona najazdem ludzi. Wiele wskazuje na to, że zażegnany przed wiekami konflikt między ludźmi i smokami może rozgorzeć na nowo. W tej sytuacji dzielny srebrny smok Lung, wiedziony wiarą w legendę o smoczym raju, postanawia wyruszyć na jego poszukiwanie. Jest przekonany, że to właśnie tam wszystkie smoki będą na zawsze bezpieczne. 

Bohater bez zgody Smoczych Mędrców wymyka się z doliny w towarzystwie zaprzyjaźnionego leśnego skrzata. Po drodze dołącza do nich chłopiec, który uważa się za „smoczego jeźdźca”, choć do tej pory smoki oglądał tylko na obrazkach. Tropem tej niezwykłej trójki podąża pewna niebezpieczna istota, która na rozkaz ludzi o mrocznych sercach, ma pokrzyżować ich plany. Smok, chłopiec i skrzat to jednak niezwykłe trio, a ich odwaga, spryt i poczucie humoru, okazują się bardzo skuteczną bronią.

 

3. „Baranek Shaun Film: Farmageddon”  

To kolejny film ze spektrum zwariowanego świata baranka Shauna. Gdy na farmie ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki, przed bohaterem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota. Shaun musi pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Czy uda mu się zapobiec Farmageddonowi i w towarzystwie kosmatych kosmonautów powrócić na ukochaną farmę?

 

„Baranek Shaun Film: Farmageddon” otrzymał w 2019 roku nagrodę British Independent Film Awards (BIFA) za Najlepsze efekty.

Czytany 80 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 lipiec 2024 22:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama