cinema.pl Aktualności

wtorek, 09 lipiec 2024 19:02

Nowy film jednej z największych prowokatorek współczesnego kina

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zrealizowany po blisko dziesięcioletniej przerwie nowy film francuskiej reżyserki Catherine Breillat jest wybrzmiewającym niezwykłą uczuciowością remakiem wielokrotnie nagradzanej „Królowej Kier" (2019) May el-Toukhy. Opowieść o niepohamowanej żądzy i zakazanym uczuciu to intrygujące połączenie kina psychologicznego z podszytym erotyzmem dramatem. 

 

W KINACH OD 30 SIERPNIA 2024

Anne (w tej roli Léa Drucker) prowadzi stateczne, ustabilizowane życie. Odnosi sukcesy na polu zawodowym jako ceniona, błyskotliwa prawniczka. Niezbędny spokój odnajduje z kolei w pięknym paryskim domu, gdzie czeka na nią wierny mąż Pierre (Olivier Rabourdin) oraz dwie córki. Pewnego dnia wprowadza się do nich siedemnastoletni Theo (Samuel Kircher), syn mężczyzny z poprzedniego małżeństwa.

Niespodziewane pojawienie się chłopaka burzy równowagę i budzi w kobiecie uczucia, o jakie sama nie mogłaby się podejrzewać. W tajemnicy przed wszystkimi Anne wchodzi z nastolatkiem w namiętny, pełen pożądania romans, stawiając na szali zarówno życie rodzinne, jak i zawodową karierę.

PRASA O FILMIE

Breillat tworzy obrazy, które zostają w głowie jeszcze długo po tym, jak znikną z ekranu. - Daily Telegraph

****

Elegancka, wciągająca i kusząca gra, podejmująca temat naszych najmniej wytłumaczalnych instynktów. - Film of the Week

****

Film, który przekracza moralne granice i narracyjne konwencje. - Hollywood Reporter

****

Breillat zapuszcza się w mroczne terytorium zakazanych pragnień nie z powodu perwersji, ale po to, byśmy lepiej mogli zrozumieć nas samych. - The Ringer

Czytany 71 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2024 19:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama