cinema.pl Aktualności

wtorek, 09 lipiec 2024 19:08

Stefano Terrazzino nowym jurorem w popularnym show

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Stefano Terrazzino dwukrotnie stawał na scenie najlepszego muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Po raz pierwszy zwyciężył w trzeciej edycji, wcielając się w Mieczysława Fogga w utworze „Jesienne róże”. Drugi raz podziwialiśmy go w 20. Jubileuszowym sezonie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Wtedy to oczarował widzów kreacją Wiesława Michnikowskiego z Kabaretu Starszych Panów w utworze "Jeżeli kochać, to nie indywidualnie” i to właśnie oni przyznali mu drugie zaszczytne miejsce.

 

Trzecia przygoda Stefano Terrazzino z programem będzie miała zupełnie inny charakter, bo tym razem będzie oceniał uczestników, zajmując zaszczytne jurorskie miejskie u boku Małgorzaty Walewskiej i Piotra Gąsowskiego. Nie tylko bogate doświadczenie zdobyte w tym muzycznym show pomoże nowemu jurorowi w podejmowaniu obiektywnych werdyktów.

Stefano to człowiek wielu talentów: tancerz, aktor, wokalista, choreograf, krawiec. Posiada włoskie korzenie, ale od 2005 roku jest związany z Polską, gdzie mieszka, pracuje i prowadzi studio tańca Mała Sicilia di Stefano Terrazzino połączone z kawiarnią. 

Karierę taneczną rozpoczął w wieku 16 lat, zainspirowany rolą Patricka Swayze w filmie "Dirty Dancing". Reprezentuje najwyższą międzynarodową klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich. Posiada tytuł Professional Latin American. Jest laureatem wielu prestiżowych i międzynarodowych konkursów tanecznych.

W polskim programie rozrywkowym "Taniec z Gwiazdami" kilkakrotnie stawał na podium, w tym dwukrotnie na pierwszym miejscu z Kingą Rusin i Agatą Kuleszą. Dwie wygrane, z Anetą Zając i Agnieszką Sienkiewicz, przyniósł mu program "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" na antenie telewizji Polsat.

Muzyczna pasja sprawiła, że równolegle do kariery tanecznej rozwinął talent wokalny, który potwierdził m.in. w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Stefano od lat dzieli się swoją miłością do muzyki, radością i włoskim optymizmem z polską publicznością, koncertując w różnych zakątkach naszego kraju. Podczas występów promuje bliską swemu sercu włoską kulturę. Z miłości do swoich korzeni organizuje wyjazdy taneczne dla Polek na Sycylię, podczas których wszystko łączy kulturowo i artystycznie. Organizuje warsztaty z języka włoskiego, kulinarne i fotograficzne. 

Występował w wielu polskich serialach, np. w "Samo życie” czy "Przyjaciółki". Aktorsko udziela się również w teatrze. W swoim dorobku ma rolę Rudolfa Valentino w spektaklu "Polita" (Teatr Buffo). Grał także w przedstawieniach "Tango Piazzola" (Teatr Rampa), "Amoroso" (Teatr Ateneum) i wielu innych.

Jest autorem scenariusza i choreografii do filmu tanecznego, w którym również zagrał. Film "Once Again" w 2015 roku wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage i został zaprezentowany w Pokazach Specjalnych. W 2018 roku pojawił się w epizodzie, jako główny choreograf, nagrodzonego filmu "Zimna wojna”. Jest współautorem spektaklu muzyczno-tanecznego "Kto ma Klucz.", który miał swoją premierę w 2023 roku i jest grany w całej Polsce. 

21. edycja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” już od września w Polsacie.

Czytany 94 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2024 19:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama