cinema.pl Artykuły

środa, 07 marzec 2018 17:41

Wyprawy na dno

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

National Geographic przygotowuje się do „Wyprawy na dno”, aby rozwiązać zagadki współczesności i starożytności w 10-odcinkowej serii dokumentalnej wyprodukowanej przez Mallinson Sadler Productions i Electric Pictures.


(WASZYNGTON - 7 marca 2018 r.) Wkrótce na antenie stacji National Geographic zadebiutuje 10-odcinkowa seria popularnonaukowa Wyprawa na dno. W cyklu, którego producentami są brytyjska spółka Mallinson Sadler Productions i australijskie studio Electric Pictures wykorzystano najnowsze techniki skanowania dna oceanów, aktualne wyniki badań naukowych oraz niezwykle zaawansowane technicznie symulacje komputerowe, aby pokazać wraki statków, podwodne skarby, zatopione miasta oraz formacje geologiczne znajdujące się na dnie jezior, mórz i oceanów. Autorzy serii pomogą rozwiązać zagadki, które od lat skrywają fale. Światowa premiera serii Wyprawa na dno odbędzie się jeszcze w tym roku na antenie National Geographic w 172 krajach i 43 wersjach językowych.

Powstało już kilka programów specjalnych z cyklu Wyprawa na dno i wszystkie zostały doskonale przyjęte przez widzów na całym świecie. Teraz z przyjemnością ogłaszamy, że powstanie cała seria. W kolejnych dziesięciu odcinkach odwiedzimy z kamerą cały świat. Najnowsza technologia pomoże nam poznać oceaniczne głębie, a także rozwiązać nurtujące ludzkość tajemnice, takie jak na przykład zaginięcie samolotu linii lotniczych Malaysian Airlines - lot MH370. Pokażemy też jaki wpływ na przechowywane w chmurze dane miało tsunami na Oceanie Indyjskim w 2004 roku. Odpowiemy też na pytanie, dlaczego skarby znajdujące się przy wybrzeżach Florydy są rozrzucone na dnie morza na powierzchni wielu mil

Hamish Mykura, wiceprezes i globalny szef programowy National Geographic
Drain the Ocean Nazi Secrets HMAS Sydney.jpg

Współpracowaliśmy wcześniej z National Geographic nad wieloma fantastycznymi programami i bardzo się cieszę, że możemy znów połączyć siły ze stacją, jak i przyjaciółmi ze studia Electric Pictures, aby stworzyć pełen cykl programów dokumentalnych. Każdy z nas stał kiedyś na plaży i zastanawiał się, co zobaczy na piasku, kiedy fale cofną się w głąb morza. W naszej serii pokażemy widzom co skrywa morskie dno! Nasz program opiera się na prostym i jednocześnie nowatorskim pomyśle, który w całkiem nowym świetle pokazuje współczesne i starożytne tajemnice ukryte w głębinach

Crispin Sadler, Mallinson Sadler Productions

Bardzo cieszę się, że wraz z Crispinem, zespołem MSP i ekipą National Geographic będę pracował nad tą przełomową serią. Łączymy nasze siły, aby w pełni wykorzystać umiejętności i doświadczenie najzdolniejszych filmowców z Wielkiej Brytanii i Australii i wyprodukować serię, która będzie miała szansę zachwycić widzów na całym świecie. Jest to prawdziwie międzynarodowy projekt, stworzony z wykorzystaniem wygenerowanych komputerowo obrazów, pokazujących, po raz pierwszy co skrywają morza i oceany

Andrew Oglvie, Electric Pictures
W dokumencie Wyprawa na dno zobaczymy jak widmowe kontury obiektów, na co dzień schowanych głęboko w morskiej toni, majestatycznie wyłaniają się z wody, aby wyjawić historie o zatopionych okrętach. Zobaczymy też starożytne formacje geologiczne, które powiedzą nam dużo na temat przeszłości Ziemi, ujawnią historyczne  tajemnice i wyjaśnią dlaczego tak wielu ludzi nadal poszukuje legendarnej Atlantydy. Twórcy wezmą pod lupę morza otaczające Chiny, Zatokę Meksykańską, Morze Śródziemne, Nil, region Pacyfiku, Ocean Spokojny, Atlantyk i Morze Bałtyckie, aby wyjaśnić, jak powstały najwspanialsze cuda natury i co było przyczyną spowodowanych przez człowieka katastrof. W ich pracy pomocna okaże się nowoczesna technologia, która wesprze badaczy w tym trudnym i niesprzyjającym środowisku.
Seria Wyprawa na dno zostanie wyprodukowana przez spółki Mallinson Sadler Productions i Electric Pictures dla National Geographic. Producentami wykonawczymi ze strony Mallinson Sadler Productions są Crispin Sadler i Mark Fielder. Obowiązki producentów wykonawczych spółki Electric Pictures pełnią z kolei Phil Craig, Andrew Ogilvie i Andrea Quesnelle. Producentem wykonawczym ze strony National Geographic jest natomiast Carolyn Payne. Obowiązki wiceprezesa i dyrektora ds. programów międzynarodowych pełni ze strony National Geographic ChannelHamish Mykura, a Tim Pastore prezesa ds. produkcji i programów własnych.
O National Geographic Partners LLC

National Geographic Partners LLC (NGP) to spółka joint venture założona przez Towarzystwo National Geographic i spółkę 21st Century Fox, która produkuje programy popularnonaukowe, przygodowe i podróżnicze oraz zarządza aktywami medialnymi. W portfolio NGP znajdują się międzynarodowe kanały National Geographic,  Nat Geo Wild, Nat Geo Mundo, Nat Geo People, należące do National Geographic platformy oraz aktywa medialne, w tym magazyny National Geographic, wytwórnia National Geographic Studios, platformy cyfrowe i społecznościowe, wydawnictwa (książki, mapy, media dziecięce) oraz dodatkowa działalność, która obejmuje turystykę, centra rozrywki, sprzedaż archiwów, katalogów, licencji oraz e-commerce. Od 130 lat rozwój wiedzy i lepsze poznanie otaczającego nas świata jest misją Towarzystwa National Geographic, które nadal zgłębia nowe tematy, przesuwa granice i poszerza horyzonty swoich widzów i czytelników, docierając każdego miesiąca do ponad 730 milionów ludzi z 172 krajów świata z treściami dostępnymi w 43 wersjach językowych. NGP przekazuje 27 procent zysków Towarzystwu National Geographic, które jest organizacją pożytku publicznego, aby finansować badania naukowe, nowe odkrycia, projekty z zakresu  ochrony środowiska i edukacji. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronach natgeotv.com i nationalgeographic.com.

O Mallinson Sadler Productions

Mallinson Sadler Productions ma swoje biura w Glasgow i Bristolu i od 2002 roku zajmuje się produkcją wysokiej jakości filmów historycznych i naukowych. Specjalnością spółki, którą kieruje Crispin Sadler, są programy o tematyce morskiej, które zostały wyróżnione nagrodą za całokształt twórczości przez fundację Maritime Foundation. Wiele z nich to międzynarodowe koprodukcje stworzone we współpracy z partnerami z Kanady, Niemiec, Szwecji, Francji i Australii. Jednym z takich tytułów jest cykl „Wyprawa na dno”, który zdobył wiele nagród i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów na całym świecie. Tematami wyprodukowanych przez Mallinson Sadler Productions programów były tajemnice Titanica, Trójkąta Bermudzkiego, II wojny światowej, Wielkich Jezior Północnoamerykańskich, miasta Port Royal i Zatoki San Francisco. Spółka wyprodukowała też dwa sezony programu Deep Wreck Mysteries, w których przedstawiono historię wraków zatopionych u wybrzeży Wielkiej Brytanii oraz dokument Submarine Mission Impossible będący zapisem niezwykłych dokonań australijskiej łodzi podwodnej podczas bitwy o Gallipoli (była to także pierwsza koprodukcja ze spółką Electric Pictures).

O Electric Pictures

Spółka Electric Pictures ma swoją siedzibę w Perth, w Zachodniej Australii i regionalne biuro w Toronto. Studio posiada ponad 25 lat doświadczenia w produkcji programów popularnonaukowych dla międzynarodowych nadawców. Jego założyciel i prezes, Andrew Ogilvie ma na swoim koncie wiele nagradzanych programów dokumentalnych różnych gatunków, m.in. produkcji historycznych, naukowych, przygodowych oraz reportaży poświęconych tematom dnia codziennego i sprawom międzynarodowym. Studio Electric Pictures wyprodukowało programy dokumentalne dla wielu wiodących międzynarodowych nadawców programów popularnonaukowych z Australii, Wielkiej Brytanii, Europy, Azji i Ameryki Północnej i współpracowało z producentami z Francji, Włoch, Kanady i Wielkiej Brytanii. Jego filmografia obejmuje takie tytuły jak Cracking the Colour Code, Addicted to Money, Surviving Mumbai, The Hunt for HMAS Sydney, Submarine Mission Impossible, Jandamarra’s War, Winners Guide to the Nobel Prize, Super Flu: Race Against a Killer, Enigma Man-A Stone Age Mystery, The War That Changed Us i Aussie Gold Hunters.

Czytany 272 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 marzec 2018 15:53

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama