cinema.pl Artykuły

czwartek, 08 marzec 2018 12:52

Czarna komedia Borysa Lankosza podczas kolejnego pokazu PCFB

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W przyszły czwartek, 15 marca, w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się kolejny już pokaz 10. odsłony Polish Cinema for Beginners. Drugim tytułem prezentowanym podczas "rodzinnego" sezonu przeglądu będzie "Rewers" Borysa Lankosza - najlepszy polski film 2009 roku, nagrodzony Grand Prix na festiwalu w Gdyni oraz Orłem Polskiej Akademii Filmowej.Osadzony w latach 50. "Rewers" opowiada historię Sabiny (Agata Buzek) - skromnej pracownicy wydawnictwa, „szarej myszki”, którą matka (Krystyna Janda) i babka (Anna Polony) bez powodzenia próbują wydać za mąż. Oto jednak niespodziewanie w jej życiu pojawia się przystojny, choć mroczny, mężczyzna (Marcin Dorociński), którego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń. Czarna komedia Borysa Lankosza, ukazując trzy pokolenia polskich kobiet, mówi wiele o grozie lat stalinowskich, ale i co nieco o czasach współczesnych.

Gościem drugiego spotkania w ramach zatytułowanej "FAMILY MATTERS" wiosennej edycji Polish Cinema for Beginners będzie Malwina Tuchendler, edukatorka międzykulturowa i tłumaczka współpracująca z wrocławską Gminą Żydowską, związana także z Fundacją Bente Kahan i z redakcją "Chiduszu". Spotkanie z nią przeprowadzi Adam Kruk - krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI, autor koncepcji programowej PCFB.


Pokaz "Rewersu" odbędzie się 1 marca o godzinie 19:30 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.


Do zobaczenia w kinie!

Czytany 350 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 marzec 2018 15:53

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama