cinema.pl Artykuły

środa, 05 wrzesień 2018 11:13

Debiut reżyserski Olgi Bołądź

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

ALICJA I ŻABKA to debiut reżyserski Olgi Bołądź. W filmie zobaczymy znanych aktorów Janusza Chabiora, Łukasza Simlata, Magdalenę Boczarską, Izabellę Kunę Jana Frycza.

W roli Alicji zobaczymy debiutantkę Julię Kuzkę. Nowe odkrycie scoutki polskiego modelingu– Julia Kuzka pochodzi z Warszawy i ma zaledwie 17 lat. Mimo tak młodego wieku, już hipnotyzuje spojrzeniem i przyciąga uwagę niebanalną urodą. Piegi dodają uroku i subtelności, z pewnością nie dadzą o sobie zapomnieć. W filmie Julia odegra rolę tytułowej postaci - Alicji.

Alicja i Żabka to historia szybkiego dorastania, na które Alicja - główna bohaterka nie chce się zdecydować.To opowieść o tym, jak problem odcina od rzeczywistości, bo jest tak ciężko, że aż nierealnie. Razem z bohaterką przenosimy się do świata fantazji, w którym jest pięknie i strasznie. Jak w bajce pełno jest symboli i ukrytych znaczeń. Ale to jedyne miejsce gdzie Alicja po swojemu radzi sobie z problemem. Chodzi o aborcje - trudny temat, na który nie ma jednej odpowiedzi, a pewnie żadna nie jest dobra. Wszystko zależy od człowieka i od jego decyzji. Ale czy może być ona samodzielna?

O EKIPIE:

Reżyseria: OLGA BOŁĄDŹ to uznana polska aktorka filmowa i teatralna. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Grała w Teatrze Polonia, Narodowym Starym Teatrze. Znana z filmów Bodo Koxa czy Patryka Vegi. Alicja i Żabka to jej debiut reżyserski.

Operator: PIOTR NIEMYJSKI - Absolwent Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi (2005). Autor zdjęć do szeregu filmów fabularnych i dokumentalnych oraz do seriali telewizyjnych ("Królowie śródmieścia", "Na dobre i na złe", "Ratownicy", "Wszystko przed nami"). Laureat nagród za zdjęcia do filmu "Lęk wysokości" na festiwalach m.in. w Koszalinie i Lecce oraz we Wrześni.

Scenografia: JAGNA DOBESZ. Pracowała jako główny scenograf przy filmach Agnieszki Smoczyńskiej, Borysa Lankosza czy Jacka Bławuta. Jako drugi scenograf realizowała nagrodzoną Oscarem Idę Pawła Pawlikowskiego oraz Zjednoczone Stany Miłości Tomasza Wasilewskiego, nagrodzone na Berlinale.

Muzyka: TOMASZ WIRACKI - absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Komponuje od wielu lat na potrzeby filmu, teatru, telewizji. Autor nagrodzonej na festiwalu we Wrześni muzyki do filmu „Żyć nie umierać” w reż. Macieja Migasa. Prowadzi także aktywne życie koncertowe oraz wydawnicze.

Produkcja: SHOOTME; Pola Łangowska, Marysia Surzycka
 Projekt można wspierać na:

https://polakpotrafi.pl/projekt/alicja-i-zabka

Olga Bołądź oraz Pola Łangowska opowiada o filmie i zapraszam do wsparcia filmu

TEASER

Czytany 874 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 listopad 2018 13:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama