cinema.pl Artykuły

wtorek, 20 listopad 2018 12:27

ZAiKS i Teatr Polskiego Radia organizują konkurs

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i 90-tej rocznicy nadania pierwszego oryginalnego polskiego słuchowiska przez Polskie Radio, ZAiKS oraz Teatr Polskiego Radia ogłaszają konkurs na scenariusz słuchowiska pod nazwą „Znajdź historie/ę”.Organizatorzy czekają na słuchowiska o szeroko rozumianej tematyce współczesnej, odwołujące się jednocześnie do wydarzeń historycznych lub inspirowane faktami albo dokumentami historycznymi.

Liczymy na słuchowiska niebanalne, a nawet nowatorskie, tak w treści, jak i w formie, uwzględniające specyfikę radiowych środków wyrazu – mówi Michał Komar, wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Laureatom konkursu na słuchowisko „Znajdź historie/ę” zostaną przyznane nagrody pieniężne: I nagroda w wysokości 10 tys. złotych, II nagroda w wysokości 8 tys. złotych i III nagroda w wysokości 5 tys. złotych. Dodatkowo Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyzna nagrodę specjalną za debiut radiowy w wysokości 5 tys. złotych.

Oczekujemy na teksty, w których jak w stendhalowskim lusterku odbija się otaczający nas świat i losy ludzi, którzy z czułością i wrażliwością na niego patrzą. Dla nas liczy się przede wszystkim język opowieści, ponieważ teatr radiowy był i jest „domem słowa – mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

 

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 stycznia 2019 r., a rozstrzygnięcie nastąpi 15 lutego 2019 r.

Czytany 410 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 grudzień 2018 21:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama