cinema.pl Artykuły

sobota, 24 listopad 2018 16:02

Rafał Zawierucha z drugim sezonem programu Europa filmowa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Niedawno zagrał w hollywoodzkiej produkcji u „wielkiego” Tarantino. Teraz śladami innych uznanych twórców światowego kina zwiedza europejskie lokacje, które stanowiły tło dla wielu znanych filmów. Pojedzie do miejsca narodzin najsłynniejszej włoskiej familii, gdzie swoje pierwsze kroki stawiał Vito Corleone.  Odwiedzi śródziemnomorskie Hollywood, gdzie odegrały się bitwy Hektora z Achillesem czy starcia Scottowskiego Gladiatora. Pokaże malownicze tereny i budynki z „Atlasu chmur” czy urokliwe zakątki Barcelony, po których przechadzały się Vicky i Cristina. Rafał Zawierucha po raz drugi wciela się w rolę prowadzącego  program „Europa filmowa”. Premiera drugiego sezonu już 9 grudnia o godz. 13:30 na antenie CANAL+ DISCOVERY.


W nowym obrazie Quentina Tarantino zagrał u boku m.in. Brada Pitta, Leonardo Di Caprio czy Ala Pacino. Rafał Zawierucha nie zwalnia jednak tempa. Znany z wcześniejszych produkcji CANAL+ DISCOVERY „Polska filmowa” oraz pierwszego sezonu „Europy filmowej” aktor ponownie wciela się w rolę prowadzącego program. Tym razem na trasie jego podróży znajdą się Sycylia, Malta, Wiedeń, Budapeszt, Edynburg i Glasgow oraz Portugalia i Hiszpania z Barceloną na czele. W każdym odcinku prowadzącemu będą towarzyszyć związani z filmowym światem, wyjątkowi goście, którzy opowiedzą mu o kulisach pracy przy największych produkcjach.

 

Nasza rozmowa z Rafałem

http://cinema.pl/aktualnosci/wywiady/10073-europejskie-kino-rz%C4%85dzi-si%C4%99-restrukcyjnymi-prawami-rafa%C5%82-zawierucha-dla-cinema-pl.htmlZawierucha rozpocznie swoją podróż od Sycylii. W Palazzo Adriano zajrzy w miejsca, gdzie Giuseppe Tornatore kręcił „Cinema Paradiso”, z kolei w Savocy i Fiumefreddo di Sicilia porozmawia z twórcami genialnej trylogii „Ojciec Chrzestny”. Po posiadłości, która zagrała w filmie siedzibę Corleone oprowadzi prowadzącego sam właściciel, Baron Franko Platania.

Kolejnym przystankiem wyprawy Rafała Zawieruchy będzie Malta, którą wielu  określa jako śródziemnomorskie Hollywood. To tu powstały kinowe hity takie jak „Troja”, „Gladiator” czy „Alexander”. O tej lokacji wypowiedzą się producent wspomnianego filmu „Troja” oraz asystent reżysera „Assasin’s Creed”.

W Wiedniu gościem Rafała Zawieruchy będzie m.in. Axl Newrkla, który przy filmie „Przed wschodem słońca” odpowiadał za wybór tejże lokacji. Widzowie poznają też tajemnice powstania filmu „Mission Impossible”, a zdradzi je asystentka reżysera – Susanne Nowotny. Zaskakujące filmowe statystyki przedstawia też odwiedzony przez twórców programu Budapeszt – tylko w ciągu ostatniego trzydziestolecia w tym mieście zrealizowano przeszło 400 produkcji. Odcinek pokaże mroczne tereny hal opuszczonych przez radzieckich żołnierzy, gdzie powstał jeden z najważniejszych obrazów w węgierskiej kinematografii – „Syn Szawła”. To o jego realizacji opowie Laszlo Rajk, architekt i scenograf pracujący przy produkcji. Budapeszteńskie centrum kulturalno-komercyjne Balna odegrało za to ważną rolę w filmie „Marsjanin” Ridleya Scotta jako centrum dowodzenia NASA.

W programie Rafał odwiedzi również Szkocję. . W Glasgow, zrealizowano m.in. „Atlas chmur” i „Trainspotting”, a w Edynburgu „Rydwany ognia” i „Kod Leonarda Da Vinci”. Gościem Zawieruchy, a zarazem przewodnikiem po tych miastach będzie pisarka i scenarzystka, Lin Anderson. Podróż zwieńczy wizyta prowadzącego w Portugali i Hiszpanii, w tym także w Barcelonie, gdzie głos zabiorą twórcy takich klasyków jak „Zawód: reporter”, „Mechanik”, „Pachnidło” czy „Vicky, Cristina, Barcelona”.
Premierowy odcinek serii już w niedzielę, 9 grudnia o godzinie 13:30.

Czytany 659 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 grudzień 2018 21:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama