cinema.pl Artykuły

sobota, 10 sierpień 2019 16:18

Największe, najbardziej zabójcze, żyjące na samym końcu świata

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Największe, najbardziej zabójcze, żyjące na samym końcu świata – takie zwierzęta będziemy obserwować w sierpniu z National Geographic Wild. Zoologia może być ekstremalna!

 

 

Zwierzęta, które nie gryzą, nie trują, nie duszą albo żyją tam, gdzie łatwo dotrzeć, nie interesują Jacka Randalla. Miał sześć lat, kiedy oglądając program o wężach, poznał swoją pasję. To zoologia w najbardziej ekstremalnym wydaniu. Dzisiaj, już jako absolwent nauk przyrodniczych na Oksfordzie, wciąż uwielbia bezpośredni kontakt z naturą. I jest w tym bezkompromisowy! Przygody Randalla od sierpnia przybliża National Geographic Wild w serii „Zoologia ekstremalna”.

Zoologia ekstremalna – premiery w niedziele od 11 sierpnia o godz. 21:00

Czego można się spodziewać po człowieku, którego idolem zawsze był Steve Irwin, słynny australijski „Łowca krokodyli”? Na pewno nie tego, że boi się zwierząt. Jack Randall podąża drogą swojego mistrza – przybliża widzom życie najbardziej niebezpiecznych i niedostępnych przedstawicieli świata fauny, podejmując przy tym mnóstwo wysiłków na rzecz ich ochrony.

W „Zoologii ekstremalnej” Randall zabiera widzów w najbardziej niedostępne rejony świata, by wspólnie obserwować tych przedstawicieli królestwa zwierząt, do których raczej nie docieramy w czasie wakacyjnych wycieczek. Najgroźniejsze pytony australijskiego buszu? Dla Jacka są tym, czym dla nas osiedlowe koty. Krokodyle, których waga przekracza 900 kilogramów? Jak wiewiórki w parku. Jack nie tylko lubi na nie popatrzeć, chętnie je też czymś nakarmi.

 

Randall uwielbia adrenalinę, ale nie brawurę. Jego motywacje są zupełnie inne. Chce pokazać z bliska gatunki, których ludzie się boją, pozwolić nam lepiej je poznać. Być może ktoś – jak kiedyś mały, sześcioletni Jack – pokocha zoologię. Misja ochrony groźnych gatunków, w którą tak angażował się Steve Irwin, a którą kontynuuje Randall, na pewno nie zostanie przerwana.

Zoologia ekstremalna – premiery w niedziele od 11 sierpnia o godz. 21:00

Czytany 375 razy Ostatnio zmieniany sobota, 10 sierpień 2019 16:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama