cinema.pl Artykuły

wtorek, 20 sierpień 2019 11:21

Absurd w warszawskim klasztorze

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka Bartosz Kozera realizuje krótkometrażową komedię absurdu pt. „Kamień”. Co by się stało, gdybyśmy w dzisiejszej Warszawie zetknęli się z cudownym uzdrowieniem?

 

Podczas wycieczki do parku poruszająca się na wózku młodziutka zakonnica Zofia dotyka przypadkowego kamienia. Nagle wstaje o własnych siłach. Lekarze nie mają na to żadnego wyjaśnienia. I chociaż siostra przełożona wyciska siódme poty, by Watykan oficjalnie uznał to za cud, Arcybiskup Warszawy jest sceptyczny. Kamień jest zbyt świeckim przedmiotem, by Watykan potraktował sprawę poważnie. Uczciwa siostra Zofia sprzeciwia się naginaniu prawdy pod watykańskie wymogi.

Film powstaje w ramach programu „30 Minut” Studia Munka –SFP. Scenariusz filmu został wyróżniony w konkursie Script Fiesty na etiudę filmową. - „Kamień” jest opowieścią o tym, że warto być dobrym człowiekiem mimo wszystko, a metafizyka nie powinna być poddawana ludzkiej obróbce. Szczególnie tej marketingowej. I mimo całej umowności opowiadanej historii, jej przesłanie traktujemy jak najbardziej poważnie – mówi reżyser Bartosz Kozera.

W filmie zobaczymy plejadę znakomitych polskich aktorów, m.in. Katarzynę Herman, Andrzeja Waldena, Andrzeja Dębskiego, Irenę Melcer.

Producentami filmu są Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński, zaś producentem wykonawczym Wiola Łabędź // No Drama Production. Zdjęcia do filmu zakończyły się w lipcu, a realizowane były w dwóch transzach: pierwsza na Warmii (Krosno koło Ornety, Opin) oraz druga w Warszawie i Karczewie. Za postprodukcję obrazu odpowiada Coloroffon, udźwiękowieniem zajmuje się Studio Halo.

Bartosz Kozera jest scenarzystą i reżyserem, zwycięzcą konkursu TVN na scenariusz kinowej komedii współczesnej (2014), laureatem I nagrody Papaya Young Directors (2016), II nagrody w III Ogólnopolskim Konkursie na Małą Formę Dramatyczną (2016), finalistą 6. Script Fiesty (2017). Sprzedał dwa pełnometrażowe scenariusze fabularne.

Autorem zdjęć jest Tomasz Gajewski, absolwent Wydziału Operatorskiego w Szkole Filmowej w Łodzi, za scenografię odpowiada Agnieszka Małgorzata Bąk, kierownictwo produkcji objęła Kinga Tulik.

„Kamień” będzie gotowy na początku 2020 roku i w pierwszej kolejności zaprezentowany zostanie na premierowym pokazie krótkich metraży Studia Munka – SFP.

  

 

www.studiomunka.pl

Czytany 474 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 sierpień 2019 11:32

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama