cinema.pl Artykuły

wtorek, 20 sierpień 2019 12:30

Rebel Babel KOMEDA BIG BANG. Koncerty plenerowe na 44. FPFF

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Prawie stuosobowa orkiestra złożona z kilku polskich i europejskich big-bandów pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego wykona utwory Krzysztofa Komedy podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w piątek, 20 września 2019 roku. 

 

Pół wieku po śmierci polskiego kompozytora muzyki filmowej, twórcy znanych na całym świecie standardów jazzowych, jego utwory zabrzmią w przestrzeni miasta nierozerwalnie związanego z polskim kinem. W kilku punktach śródmieścia Gdyni równocześnie wykonają je orkiestry zaproszone do udziału w tym wyjątkowym muzycznym przedsięwzięciu. Symultaniczny akustyczny koncert rozpocznie się o godzinie 17.00. 

Godzinę później muzyki Krzysztofa Komedy będzie można posłuchać obok Gdyńskiego Centrum Filmowego, przy Placu Grunwaldzkim, gdzie na Czerwonych Schodach zaśpiewają aktorki: Magda Kumorek i Anna Dereszowska. Towarzyszyć będzie im Rebel Babel Ensemble, międzynarodowa orkiestra orkiestr, w której spotykają się muzycy, raperzy i kompozytorzy. W ciągu trzech lat działalności w jej szeregach zagrało łącznie ponad 10.000 muzyków z 15 krajów. 

Muzyczną kulminacją festiwalowego piątku, 20 września, będzie KOMEDA BIG BANG, czyli wspólny występ połączonych orkiestr – wszystkich zespołów, które wcześniej pojawią się na gdyńskich ulicach. O godzinie 20.00 pod kierunkiem Łukasza L.U.C. Rostkowskiego wykonają wybrane utwory Krzysztofa Komedy w akustycznej odsłonie. Koncert odbędzie się w nowo odrestaurowanej Muszli na Placu Grunwaldzkim, pomiędzy Teatrem Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym. 

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. 

 

W trakcie 44. FPFF odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie muzyczne: projekcja filmu niemego „Halka”(1929/32) w reżyserii Konstantego Meglickiego z muzyką na żywo autorstwa i w wykonaniu Jerzego Rogiewicza. Kompozytorowi na scenie będzie towarzyszyć zespół muzyków. Pokaz zaplanowano w ramach sekcji Skarby Kina Przedwojennego. O szczegółach poinformujemy wkrótce. 

 

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 16-21 września 2019 roku w Gdyni. 

 

Czytany 491 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 sierpień 2019 12:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama