cinema.pl Artykuły

piątek, 30 sierpień 2019 14:06

Mural na Woli z Ireną Kwiatkowską

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Seria Kobiety Woli to projekt, który powstał z inicjatywy Fundacji Klamra przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kobiecych i SOS dla Muranowa. Tym razem na muralu zobaczymy polską aktorkę.

 

Partnerami akcji są Stacja Muranów, Partnerstwo Przepis na Muranów, Kolonia Wawelberga – Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół, Spółdzielnia Socjalna Wola, Cafe PoWoli oraz Zarząd Gospodarki Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy. Na ścianie garażu przy ul. Nowolipki 21 powstał kolejny mural. 

Skrupulatny rysunek przedstawia wesołą Irenę Kwiatkowską – polską aktorkę teatralną, filmową i telewizyjną, którą widzowie kojarzyć mogą z roli Kobiety Pracującej w Czterdziestolatku, Zofii Jankowskiej w Wojnie Domowej, czy Makowskiej z Hallo Szpicbródka. Aktorka jest kolejną kobietą narysowaną na Woli.

Mural przedstawiający Irenę Kwiatkowską wykonał duet artystów, Alena Hrybianchuk i Dariusz Paczkowski. Bliskie sąsiedztwo kultowej aktorki, również na Nowolipkach, zajmuje kolejne działo z tej serii. Wolski krajobraz wzbogaca bowiem również mural z Hanką Ordonówną, polskiej piosenkarki, tancerki i aktorki. 

Więcej newsów: http://polskiepremiery.co.uk/2019/08/15/zofia-zborowska-mezatka-zdjecia/

fot. Szymon Starnawski

tekst: Aleksandra Jaworska

Czytany 435 razy Ostatnio zmieniany piątek, 30 sierpień 2019 14:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama