cinema.pl Artykuły

wtorek, 03 wrzesień 2019 13:58

Serial "Kacperiada" ze studia Human Ark na antenę TVP ABC

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kacperiada to współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana opowiadaniami Grzegorza Kasdepke, pełna absurdalnego humoru. Serial powstał w warszawskim studiu animacji Human Ark i dotychczas emitowany był na kanałach NC+, a także na dużym ekranie, w kinach podczas Festiwalu Kino Dzieci. Od września widzowie spotkają jego bohaterów na antenie TVP ABC, codziennie o godzinie 20.25.

 

Niełatwo mieć 7 lat. Szczególnie gdy trzeba radzić sobie z niedojrzałym publicystą i pedantyczną psycholog zwierzęcą, którzy prywatnie okazują się być twoimi rodzicami. Całe szczęście, zawsze można liczyć na ulubionego superbohatera - Muchomściciela, który co prawda nie uratuje życia, ale za to wyzwoli wyobraźnię. No i jest jeszcze najlepsza przyjaciółka Ada - na nią zawsze można liczyć! 

Kacperiada to opowieść o pozornie zwyczajnej rodzinie, której jednak codzienne życie wypełnione jest szaleństwami. To ciepły i zabawny serial dla dzieci z optymistycznym przesłaniem, propagującym pozytywne wartości. Głównymi bohaterami są rozpoczynający właśnie szkolną naukę Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem.

- Wierzymy, że zrobiliśmy coś mądrego i przyjemnego, co nie zestarzeje się zbyt szybko. Polska animacja dla dzieci od kilku lat ożywa po dość długim okresie stagnacji i cieszymy się, że jesteśmy częścią tego procesu. „Kacperiadę” stworzyli jedni z bardziej cenionych polskich twórców filmu animowanego i komiksu, do tego  znakomita obsada aktorska i muzyka Szymona Wysockiego dają naprawdę znakomity obraz, gwarantujący rozrywkę dla całej rodziny - mówią twórcy serialu z Human Ark.

Głosu postaciom użyczyli Matylda Damięcka, Marcin Hycnar, Monika Pikuła, Agnieszka Mrozińska, Dominika Sell, Katarzyna Kwiatkowska, Grzegorz Pawlak, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński.

Dotychczas „Kacperiada” otrzymała wyróżnienie za najlepszy serial telewizyjny podczas Junior Co-Production Market / Cinekid Festival w Amsterdamie. W 2014 roku zdobyła również dwie prestiżowe nagrody dla najlepszej produkcji dla dzieci na festiwalach OFAFA i O!PLA. Odcinek pilotażowy pokazywany był m.in. na festiwalu animacji w Annecy we Francji i na festiwalu dziecięcym  Ajyal w Katarze. Development serialu został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i program MEDIA. 

 - Jako nadawca publiczny TVP ABC stara się reagować na wszelkie polskie nowości dostępne na rynku telewizyjnym. Z racji tego, że produkcja animacji w naszym kraju nie jest zbyt imponująca, bardzo chętnie dajemy naszym widzom możliwość kontaktu z wszelkimi nowościami. Serial „Kacperiada” wykracza nieco poza grupę docelową do jakiej kierujemy nasz program, jednak patrzymy z nadzieją na jego obecność na antenie TVP ABC i przyciągnięcie nieco starszych odbiorców. Stąd też późniejsza pora emisji - mówi Krzysztof Mielańczuk, Kierownik Redakcji, Repertuaru Dziecięcego

 

Kacperiadę można oglądać codziennie do 13 września na antenie TVP ABC o godzinie 20.25. Serial dostępny jest także online na platformach TVP oraz na płytach DVD.

Więcej na www.human-ark.com/#/films/4

 

 

Media o serialu:

 

Serial inspirowany opowiadaniami Kasdepke ma niezaprzeczalny urok. Twórcy doskonale oddali relację ojca z synem. Każdy odcinek porusza ważne tematy i – tak jak książka – daje ciekawy i mądry przekaz. Książniczki.pl

 

Każdy siedmiominutowy odcinek poświęcony jest jednej prawdzie życiowej lub istotnemu wątkowi dotyczącemu dorosłego życia. Co ważne, serial uczy poprzez zabawę. Jest dowcipny, równocześnie wzruszający i pouczający, niesie przekaz familijny. Z pewnością będzie frajdą i dla dziecka w wieku od 5 do 9 lat, i dla jego rodziców.  Zwierciadło.pl

 

Odcinki serialu Kacperiada nie są długie. Po siedmiu minutach dynamicznej (ale z wyczuciem) animacji, mądrej (ale bez moralizatorstwa) fabuły pełnej wysmakowanych humorystycznych szczegółów ma się ochotę na jeszcze. Elżbieta Manthey na juniorowo.pl

 

Simpsonowie dla 6-latków- stopklatka.pl 

 

Dziwne uczucie. Obejrzeć film animowany, w którym przeglądasz się jak w lustrze. To pierwszy odcinek Kacperiady Wojtka Wawszczyka, serialu, który ma szansę stać się jedną z najważniejszych dziecięcych produkcji naszych czasów. (…) Kiedy ekranowy ojciec błagał Kacperka, aby pozwolił mu skończyć artykuł na teraz, bo redakcja czeka a on „już kończy”, mój własny sześciolatek spojrzał na mnie z wyrzutem. Kiedy Kacper razem z tatą doprowadzili w czasie krótkiej nieobecności mamy dom do ruiny, syn wszedł pod kołdrę i zanosił się śmiechem.

Dziennikarka i krytyk Anna Wróblewska o Kacperiadzie:

http://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,18607,1,1,Kacperiada-Swiat-z-nasze

 

 

 

KACPERIADA

Serial animowany

Gatunek: Komedia

Grupa docelowa: Dzieci w wieku 5-9 lat  i ich rodziny

Technika: Stylizowana animacja 3D i wycinanka 

Format: 13 x 7 minut

Reżyseria: Wojtek Wawszczyk, Kamil Polak, Jakub Tarkowski, Tomasz Leśniak, Michał Śledziński

Scenariusz: Rafał Skarżycki, Krzysztof Gureczny, Wojtek Wawszczyk

Współpraca scenariuszowa: Tomasz Leśniak, Jakub Tarkowski, Aneta Wróbel, Adam Wojtyszko

Na motywach: Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko, autor Grzegorz Kasdepke

Muchomściciel stworzony przez Wojtka Wawszczyka i Tomasza Leśniaka

Projekty plastyczne: Tomasz Leśniak, Michał Śledziński, Sławek Fedorczuk

Muzyka: Szymon Wysocki

Aktorzy: Matylda Damięcka, Marcin Hycnar, Monika Pikuła, Agnieszka Mrozińska, Dominika Sell, Katarzyna Kwiatkowska, Grzegorz Pawlak, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński.

 

Produkcja: Human Ark

Producenci:  Eliza Oczkowska, Stanisław Dziedzic, Anja Franczak, Maks Sikora

Kierownicy produkcji: Szymon Holcman, Joanna Stawnicka

Koproducenci: Canal+, Narodowy Instytut Audiowizualny

Współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Kreatywna Europa MEDIA

Czytany 377 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 wrzesień 2019 14:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama