cinema.pl Artykuły

piątek, 06 wrzesień 2019 12:27

"Projekt Latarnie" w Teatrze Dramatycznym

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

 

„Projekt Laramie” został uznany przez The New York Times za jedną z najważniejszych sztuk współczesnych ostatnich dwóch dekad.

 

Po zabójstwie studenta w Laramie członkowie teatralnej grupy pojawiają się w miasteczku i rozpoczynają rozmowy z mieszkańcami. Przez ponad rok dokumentują proces poszukiwań motywów zbrodni i adekwatnej dla niej kary tworząc emocjonujący obraz społeczności, w której uprzedzenia dały niemy poklask czynom.

Teatr faktu. Poruszający. Aktualny. Bezkompromisowy. Ważny.

Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Dramatycznego i Fundacji FETA, której misją jest piętnowanie niesprawiedliwości, dawanie odwagi mówienia głośno o tym, co boli, uczenie tolerancji i tego, jak stawiać czoło mowie nienawiści.

Będę wdzięczna za potwierdzenie chęci wzięcia udziału w próbie oraz przeprowadzenia wywiadów. Na próbie będzie można porozmawiać z twórcami spektaklu: reżyserem, aktorami, a także z założycielką Fundacji FETA i zarazem aktorką spektaklu Beatą Kawką. Ambasadorkami Fundacji FETA są Daria Widawska i Joanna Brodzik. Na miejscu będzie można przeprowadzić wywiad z Darią Widawską, która także występuje w spektaklu, a zainteresowanie rozmową z Joanną Brodzik w sprawie Fundacji proszę zgłaszać mailowo.

O twórcach spektaklu:

Michael Gieleta

„Projekt Laramie” jest jego pierwszą realizacją teatralną w Polsce. Jego dziełem jest tłumaczenie i reżyseria tego spektaklu. Reżyseruje głównie na deskach teatrów brytyjskich, amerykańskich, skandynawskich i południowoafrykańskich. Jest absolwentem Uniwersytetu w Oxfordzie. Dalej kształcił się w Royal Shakespeare Company, Covent Garden, Glyndebourne i londyńskim National Theatre. Pracował jako asystent Franca Zeffirellego na West Endzie. Jest wykładowcą Królewskiej Akademii Teatralnej w Londynie oraz Yale University. Przez pewien czas pełnił obowiązki dyrektora artystycznego awangardowej grupy The Cherub Company London. Współpracował z Yale School of Opera,Royal College of Music oraz Birmingham Conservatoire. Wyreżyserował między innymi: "Lingua Franca" (Brits off Broadway, Nowy Jork), "Fragile!", "Le Mariage" (Arcola Theatre, Londyn, Amadeus (Maltz Jupiter, Floryda), "Bitter Sweet" (Bard Summerscape, Nowy Jork), "Hortensia and the Museum of Dreams" (Finborough Theatre, Londyn), "Wieczór Trzech Króli" (Festiviteten Haugesund, Norwegia) oraz włoską premierę "Naszej Klasy" (Roma Teatro Festival). Jego operowe realizacje to między innymi: prapremiera "The Prince of Players" Carlisle Floyd (Houston Grand Opera, USA), "Hubicka", "Maria" oraz "Koanga" (Wexford Opera Festival, Irlandia), "Manon" (Cape Town Opera, RPA), "Schauspieldirektor oraz Le Rossignol" (Santa Fe Opera), "La Bohème" (Yale Opera, USA) oraz "Czarodziejski flet" (Chicago Opera Theater, USA).

Premiera 20 września na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego.

Informacje o obsadzie: http://teatrdramatyczny.pl/projekt-laramie

Czytany 395 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 wrzesień 2019 12:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama