cinema.pl Artykuły

środa, 18 wrzesień 2019 13:41

Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jan Frycz na planie w Krakowie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W Krakowie trwają zdjęcia do filmu fabularnego „Prawdziwe życie aniołów” w reżyserii Artura „Barona” Więcka. To historia inspirowana prawdziwą historią Krzysztofa Globisza - aktora, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar, a dziś wraca do zdrowia, przed kamerę i do teatru. Dlatego jego osobisty udział w filmie „Prawdziwe życie aniołów” jest czymś niezwykłym i wyjątkowym. W roli głównej występuje także Kinga Preis, a gościnnie na ekranie pojawia się Jan Frycz. Produkcja otrzymała częściowe dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

 

Znany i ceniony aktor Adam (w tej roli Krzysztof Globisz), przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie – mowę.  Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka – żona Adama (Kinga Preis) z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę. 

Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą, a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze?

Na planie w Krakowie  i okolicach pojawili się: Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jan Frycz (grający siebie). Obecne zdjęcia „Prawdziwego życia aniołów” są możliwe m.in. ze względu na dofinansowanie jakie produkcja otrzymała z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w sesji 2/2019 w Programie Operacyjnym "Produkcja filmowa", Priorytet 2: Produkcja filmów fabularnych. Autorem zdjęć jest Adam Sikora. Za scenografię odpowiada Justyna Łagowska. W filmie występują także Anna Dymna, Jerzy Trela, Michał Majnicz. Film produkuje krakowskie studio Barton Film we współpracy z Krakow Film Klaster. Do tej pory twórcy filmu mają za sobą zdjęcia jesienne, które odbyły się w listopadzie 2018 roku w Krakowie oraz zimowe (luty 2019) kręcone w całości na Podhalu. Premiera filmu „Prawdziwe życie aniołów” wyznaczona jest na 2020 rok, a dystrybucją zajmie się Kino Świat. Koproducenci filmu to: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Proxima – Service oraz profesor Marian Zembala wraz z żoną Hanną. 

Śledź Anioły na:

www.prawdziwezycieaniolow.pl

www.facebook.com/Prawdziwe-życie-aniołów-film 

www.instagram.com/prawdziwe_zycie_aniolow/ 

 

Czytany 390 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 wrzesień 2019 13:42

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama