cinema.pl Artykuły

piątek, 27 wrzesień 2019 13:27

14. urodziny Teatru Polonia

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W 2019 roku Teatr Polonia świętuje swoje 14. urodziny. Z tej okazji 28 października spektakl BOŻE MÓJ! w reżyserii Andrzeja Seweryna zostanie zagrany w prezencie dla widzów!

 

W październiku 2005 roku w teatrze prowadzonym przez stworzoną rok wcześniej Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury odbyła się pierwsza premiera - „Stefcia Ćwiek w szponach życia” Dubrawki Ugrešić, a miesiąc później druga – „Ucho gardło, nóż” – monodram w wykonaniu Krystyny Jandy według książki Vedrany Rudan.

Przez kolejne lata na dwóch scenach Polonii oraz w plenerze na Placu Konstytucji miłośnicy teatru mogli oglądać 78 premier (a w sumie ponad 5500 spektakli), w których zagrało przeszło 350 znakomitych aktorów. W trakcie 14 lat istnienia stołeczną Polonię odwiedziło już ponad półtora miliona widzów!

Z tej okazji 28 października o 19:00 spektakl BOŻE MÓJ! w reżyserii Andrzeja Seweryna zostanie zagrany w prezencie dla widzów, którzy 21 października od godziny 10:00 odbiorą bezpłatne zaproszenia w kasie Teatru Polonia (jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa bilety, na spektakl nie obowiązują rezerwacje).

Przed teatrem kolejny wypełniony premierami sezon, a w przyszłym roku wyjątkowa rocznica – Teatr Polonia będzie świętował swoje 15. urodziny.

POWRÓT SPEKTAKLU SŁONECZNA LINIA

Od grudnia 2019 roku do repertuaru Teatru Polonia wróci spektakl SŁONECZNA LINIA w reżyserii Iwana Wyrypajewa. Przedstawienie będzie grane w nowej obsadzie z udziałem Magdaleny Boczarskiej.

W SŁONECZNEJ LINII znany dramaturg i reżyser dotyka chyba najbardziej aktualnego tematu naszych czasów – budowania komunikacji między ludźmi. Jak wejść z drugim człowiekiem w prawdziwy, głęboki kontakt? Jak wysłuchać i być wysłuchanym? Jak wyjść z formalnych relacji i zacząć prawdziwie porozumiewać się z innymi? Jak się rozwijać i iść swoją drogą, wspólnie przezwyciężając sztampy życia rodzinnego? Iwan Wyrypajew w mistrzowsko napisanej komedii, z właściwym sobie poczuciem humoru i lekkością przeprowadza seans terapeutyczny na temat: jak być szczęśliwym ze swoją żoną, mężem, partnerem i ze światem w ogóle. Fabuła dramatu opiera się na konflikcie pary małżeńskiej, która na oczach widza próbuje rozwiązać skomplikowane psychologiczne węzły, zastałe blokady i niewybaczone urazy, tak dobrze znane każdemu z nas. Tekst napisany z niezwykłą wirtuozerią. Błyskotliwy humor, świetnie skonstruowane dialogi, porywający rytm.

 

Pierwsze pokazy SŁONECZNEJ LINII z Magdaleną Boczarską i Borysem Szycem w obsadzie odbędą się 20, 21 i 22 grudnia 2019 roku. 

 

KOPRODUKCJA Z WEDA PROJECT

Czytany 358 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 wrzesień 2019 13:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama