cinema.pl Artykuły

piątek, 11 październik 2019 15:28

Tak było, jest i będzie – kanał National Geographic udowodni, że „Kobiety zmieniają świat”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Żyją wśród małp w dżungli, nurkują w oceanach w poszukiwaniu sposobów na ratowanie naszej planety, odkrywają historię człowieka w afrykańskich jaskiniach i testują nowe technologie w przestrzeni kosmicznej – takie są bohaterki nowego dokumentu National Geographic „Kobiety zmieniają świat”. W ciągu godziny dostarczy on tylu wzorów do naśladowania dla nas wszystkich, niezależnie od płci, że motywacji wystarczy na długie lata.

 

Kobiety zmieniają świat – premiera w sobotę 19 października o 20:00 na kanale National Geographic

Wyjątkowym bohaterkom będzie poświęcony także najnowszy album fotograficzny, wydany przez National Geographic – “Women: The National Geographic Image Collection”. To właśnie z okazji jego premiery kanał National Geographic stworzył film „Kobiety zmieniają świat” z udziałem 40 niesamowitych postaci, które tworzą historię i przekraczają wszelkie bariery. Ich opowieści tworzą oszałamiający portret przeszłości, teraźniejszości i przyszłości kobiecego wpływu na nasz świat. Bohaterki filmu tłuką szklane sufity w redakcjach, gabinetach zarządów, salach sądowych i szkolnych klasach.

W filmie „Kobiety zmieniają świat” zobaczymy najnowsze rozmowy i materiały archiwalne o ponad 40 bohaterkach, reprezentujących szeroki wachlarz dyscyplin, środowisk kulturowych i pokoleń. Wśród gości zaproszonych do produkcji znalazły się m.in.:

Legendarna badaczka oceanów Sylvia Earle, która przecierała szlaki innym kobietom w pracy nad badaniem oceanów. Wywalczyła miejsca dla kobiet w badaniach, które miały miejsce w podwodnej bazie na głębokości 15 metrów. Kierowała ponad 70 wyprawami oceanograficznymi i spędziła łącznie 6000 godzin pod wodą.

Dziennikarka i autorka książek Martha Raddatz, która spędziła ponad 20 lat w telewizji ABC News, m.in. jako korespondentka z terenów dotkniętych działaniami wojennymi. Na bazie jej książki powstał serial National Geographic „Długa droga do domu”.

Fotografka Ami Vitale, która na swoich zdjęciach ukazuje najbardziej aktualne i niekoniecznie przyjemne dla oka tematy, np. ginące gatunki, konflikty międzyludzkie, zmiany klimatyczne.

Filantropka Melinda Gates, która jest współzałożycielką największej na świecie prywatnej organizacji charytatywnej.

Jane Goodall, która od 1960 roku przoduje w dziedzinie globalnej ochrony przyrody i jest Posłańcem Pokoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Czytany 433 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 październik 2019 15:31

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama