cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 14 październik 2019 12:14

Nowy mural w centrum Warszawy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na początku października Paweł Swanski, znany malarz, grafik i ilustrator, namalował w Warszawie mural promujący najnowszą produkcję lokalną telewizji AXN, Ultraviolet 2.0. Nawiązujący do fabuły serialu mural można zobaczyć w centrum Warszawy.

 

Paweł Swanski to artysta, projektant, rzemieślnik. Swoją pracę dzieli pomiędzy sztukę na płótnach i wielkoformatowych muralach a studio, gdzie powstają jego autorskie artystyczne, komercyjne oraz rzemieślnicze projekty. Wystawiał swoje prace w Polsce (Kordegarda, Desa i inne niezależne projekty) oraz w galeriach w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii i USA. Ma na koncie kilkanaście solowych i grupowych wystaw. Jego murale można zobaczyć na ulicach miast i w prywatnych domach m.in. w Los Angeles, Toronto, Berlinie, Bristolu i Warszawie.

Tak w pracy artystycznej jak komercyjnej przyświecają mu tradycyjne analogowe metody pracy. Podstawa prawie każdego projektu jest praktycznie tylko kartka, pędzel oraz tusz. Komputer wykorzystuje głównie do końcowego montażu.

Komercyjnie pierwsze kroki stawiał jako grafik w kultowym polskim magazynie Dosdedos. Współtworzył legendarną, nieistniejącą obecnie polską markę skateboardingową, Fenix. Jest założycielem i twórcą streetwearowej marki Turbokolor. Prowadzi swoje studio Pawel Swanski Studio i współpracuje z takimi markami jak m.in. Absolut, Bud, Mtv, VH1, Nike, Mizuno, Deus Ex Machina, Ducatti, Lakai, Element, Girl Sateboards. Jest silnie zakorzeniony w kulturze deskorolkowej. Zaprojektował ponad 100 wzorów grafik na deskorolki dla firm z całego świata.

Czytany 496 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 październik 2019 12:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama