cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 14 październik 2019 13:55

Powstaje trzeci sezon serialu Absentia

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Sony Picture Television ogłosiło początek prac nad 3. sezonem docenianego przez krytyków serialu sensacyjnego Absentia, którego premierę zaplanowano na 2020 rok w kanałach AXN. Zdjęcia trwają w Sofii w Bułgarii. Za reżyserię odpowiedzialni są Polacy, Kasia Adamik, która pracowała także przy drugim sezonie i Greg Zgliński, reżyser oryginalnej produkcji AXN, Zbrodnia. Do obsady trzeciego sezonu dołączyli Geoff Bell (Kingsman: Tajne służby) i Josette Simon (Wonder Woman).

 

Absentia, w której główną rolę gra Stana Katic, będąca jednocześnie producentem wykonawczym serialu, skupia się na historii agentki FBI Emily Byrne. Nowy sezon rozpoczyna się trzy miesiące po dramatycznych wydarzeniach z drugiej serii, gdy Emily zbliża się do końca okresu zawieszenia w służbie w FBI. Jej spokój burzy jedna ze spraw kryminalnych Nicka Duranda (Patrick Heusinger), bezpośrednio dotykająca rodzinę Emily. Bliscy agentki stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Emily musi wyruszyć w daleką podróż, która wystawi ją na niebezpieczną próbę. 

Producentami wykonawczymi serialu są Julie Glucksman, Stana Katic, Will Pascoe i Kasia Adamik (1983, Wataha, Pokot), która jest jednocześnie reżyserką. Za reżyserię odpowiada również Greg Zgliński (Zbrodnia, Paradoks, Wymyk), który reżyseruje cztery odcinki 3. serii. Serial stworzyli Gaia Violo i Matt Cirulnick w oparciu o scenariusz pilota, napisany pierwotnie przez Violo. Produkcją zajmuje się Bizu Productions we współpracy z Amazon Studios i należącym do Sony Pictures Television Gemstone Studios

Do obsady trzeciego sezonu dołączyli Geoff Bell (Kingsman: Tajne służby) i Josette Simon (Wonder Woman). Bell wcieli się w postać Colina Dawkinsa, pracującego dla międzynarodowej organizacji przestępczej, obytego, eleganckiego i z klasą. Simon wcieli się w rolę Roweny Kincade, byłego szkoleniowca z Quantico i agenta MI5 i MI6. Wiele lat temu Kincade dostrzegła coś w Emily i obserwowała ją, ale nie jest jasne, czy jest jej przyjaciółką, czy wrogiem.

Obok Stany Katic do obsady powraca Patrick Heusinger jako były mąż Emily i agent specjalny Nick Durand. Na planie ponownie pracują też Neil Jackson (Westworld), Matthew Le Nevez (The Widow), Natasha Little (Nocny recepcjonista), Paul Freeman (The Dogs of War) i Patrick McAuley (Obecność 2).

Absentia powstała dla Sony Pictures Television, a jej trzeci sezon trafi do kanałów AXN w wybranych krajach Europy i Ameryki Łacińskiej. Serial jest również dystrybuowany na całym świecie przez Sony Pictures Television.

Czytany 470 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 październik 2019 13:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama